Chata Bohemika - Poloha, Služby, Okolí

Chata Bohemika

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata Bohemika se nachází v rekreační části obce Čenkovice v Orlických horách v těsné blízkosti lesa a Ski areálu Buková Hora. Obec Čenkovice se rozkládá na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině v nadmořské výšce 750-958m. Obec je snadno dostupná z hlavních silničních tahů Praha - Hradec Králové - Šumperk - Ostrava, silnice č.11 a Brno - Letovice - Svitavy - Lanškroun, silnice č.43.
Vybavení a služby
Každý pokoj má vlastní koupelnu s WC, barevnou TV a kuchyňský kout (elektrický vařič, varná konvice, mikrovlná trouba, lednička, kuchyňské vybavení). Složení pokojů je: 1x dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky, 1x čtyřlůžkový pokoj s možností dvou přistýlek, 3x pětilůžkový pokoj s možností přistýlky, 1x čtyřlůžkový pokoj bez možnosti přistýlky. Ve spodní části chaty je společenská místnost, stolní fotbálek a šipky. Před chatou je víceúčelové hřiště o velikosti 30x10 m, v zimních měsících se toto hřiště mění na ledovou plochu. Pokud nemáte vlastní brusle, nevadí, rádi Vám je zapůjčíme. Dále jsme pro Vás nově připravili i infrasaunu k relaxaci. Osušky k zapůjčení přímo u nás. Lyže/kola si je možno uložit do lyžárny. V létě je parkování možné přímo u chaty. V zimě na odstavném parkovišti vzdáleném 600 m od chaty. Možnost parkování v uzavřeném objektu za poplatek. V zimě je možné vyvézt zavazadla skútrem za poplatek.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
V zimě je možné využít Ski areál, který se nachází 100 metrů od chaty - 7 sjezdovek různé náročnosti a 8 vleků (umělé zasněžování, noční lyžování). Pro vyznavače snowboardingu je k dispozici Snowpark. V okolí jsou desítky kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí. V obci je Horská služba. V létě je možné využít jezírko určené ke koupání a viceúčelové hřiště přímo u chaty. V nejbližším okolí je možné zahrát si minigolf, tenis, nohejbal nebo volejbal. Ski areál nabízí travní lyžování s možností zapůjčení travních lyží. Dále je možné si zapůjčit koloběžky nebo horská kola. Tuto oblast je možné poznat na kole po značených cyklotrasách nebo pěšky po turistických cestách. Okolní lesy jsou v létě plné hub a borůvek.
TOPlist