Poloha a dosažitelnost

Chata se nachází téměř v centru Josefova Dolu, v místní částí Dolní Maxov - za řekou Kamenicí od hotelu Porta Aperta po silnici do kopce - cca po 400m jsou na stromě informační tabule - chata je cca 70m od silnice vlevo. Z Jablonce nad Nisou se jede směrem na Tanvald, v Lučanech nad Nisou se odbočí na Horní Maxov a dále už směr Bedřichov, Josefův Důl. Pokud je hodně sněhu, je lepší pokračovat přes Lučany do Smržovky a dále přes Albrechtice (Tanvaldský Špičák) do Josefova Dolu. Z Liberce vede cestě přes Bedřichov a Hrabětice. V blízkosti je několik restaurací - Porta Aperta, U Splavu, Savoy, Čárda,U Elišky, dva obchody.Zastávka autobusu na náměstí cca 500m, vlakové nádraží(vlak Regiojet na Tanvaldský Špičák a do Smržovky) také cca 500 m .

  Vybavení a služby

Chata je kompletně zrekonstruovaná v roce 2002 - rozvody plynu, vody, elektřiny. Topení je plynové, teplá voda je i v kuchyni po celý den. K dispozici jsou dva čtyřlůžkové a jeden šestilůžkový pokoj, vybavené novým dřevěným nábytkem, lůžkovinami,- s dostatkem úložného i odkládacího prostoru. Koupelna se sprchou je na patře společná pro dva pokoje, jeden ze čtyřlůžkových pokojů má navíc sprchový kout, další masážní sprcha je v přízemí. Dvě sociální zařízení jsou umístěná v mezipatře, v blízkém dosahu, jedno WC je v přízemí v blízkosti společenské místnosti. Kuchyňka je vybavená plynovým sporákem s elektrickou troubou, ještě jednou plynovou varnou deskou, velkou ledničkou s mrazákem a samostatnou další lednicí, mikrovlnnou troubou, dvěma varnými konvicemi, topinkovačem a dostatkem běžného nádobí. Po dohodě lze pronajmout (za příplatek) chladicí zařízení na točené pivo. Společenská místnost - jídelna je vybavená televizí (satelit) a DVD přehrávačem. Lze zapůjčit (zdarma) soubor karetních i jiných her. K dispozici je místnost na ukládáni lyží a lyžařských bot, pro kuřáky je k dispozici kuřárna (v jídelně a na pokojích je kouření zakázáno ). Závěrečný úklid a rekreační poplatek je v ceně pobytu. V zimní sezoně preferujeme týdenní pobyty (so-so), po dohodě lze realizovat i kratší (či delší) pobyty. Parkoviště přímo před domem.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Lyžařský areál Bukovka je vzdálen cca 700m po rovině - lze dojít pěšky v lyžařské obuvi i s dětmi. POZOR!!- po dvou letech opět v provozu !! Nejvhodnější lyžování pro malé děti je na svahu Lucifer - na konci Josefova Dolu pod přehradou cca 1,5km - lépe autem (parkoviště, restaurace v místě) - lyžařská škola, dětský vlek i sjezdovka s tatrapomou asi 700m. Další areál Jatka je vzdálen asi 600m. Pro náročnější lyžaře nově vybudovaná lanová dráha na Tanvaldský Špičák je vzdálená asi 4km - je možnost vlakové dopravy - další možnosti - Bedřichov, Severák, Desná, Rejdice autem v rozumném dosahu do 15ti km. Běžecké stopy (jizerská magistrála) přímo nad obcí.

Zpět


TOPlist
  Chata Body Josefův Důl, Dolní Maxov
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Body
Ceník ubytování a stravování