Poloha a dosažitelnost

Křižánky jsou malá obec v srdci CHKO Žďárské vrchy. Obec má 370 trvale bydlících obyvatel. Do vesničky Křižánky je možné se dostat pomocí dvou cest. První cesta vede přes městečko Svratka, druhá přes Nové Město na Moravě. • Cesta přes Svratku: Ze Žďáru nad Sázavou -> směr Praha. Odbočit na Světnov, dále pokračovat po hlavní silnici přes Cikháj, Kocandu, Herálec do Svratky. Na křižovatce u autobusového nádraží odbočit doprava, směr Nové Město na Moravě. V Křižánkách odbočit doprava u cedule Penzion Jitka. • Cesta přes Nové Město na Moravě: Ze Žďáru nad Sázavou přes Radňovice do Nového Města na Moravě. Odtud přes vesnice Rokytno, Kuklík, Sněžné, Milovy a do Křižánek. Dále pokračovat téměř přes celé Křižánky až k hotelu Bukáček, který se nachází hned u cesty. Za hotelem na první odbočce zabočit doleva.

  Vybavení a služby

Chalupa o velikosti 6+1 je opravdu prostorná, celková obytná plocha činí 210m2. • Přízemí: standardně vybavená kuchyň pro stravování až 14 lidí (nádobí, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, myčka nádobí), obývací pokoj (barevná televize se satelitním přijímačem, rádio, pohovka s křesly, postel), společenský pokoj s krbem (možnost opékání párků), koupelna (sprcha, umyvadlo, vana), WC, sauna s elektrickými saunovými kamny a koupelnou (sprcha, umyvadlo, WC) • 1.patro: dětský pokoj, 3x ložnice, WC. • Rozmístění lůžek a soc. zařízení: dětský pokoj (3x jednolůžkový, 1x dvojlůžkový), 3x ložnice (dvojlůžkové), obývací pokoj (dvojlůžko), možnost přistýlky. 3x WC, 2x koupelna. Vytápění celého objektu je centrální - radiátory s el. kotlem, zdroj TUV je zajištěn ohřevem v bojleru. • Naši zahradu si musí zamilovat opravdu každý, neboť se nachází v klidném a krásném prostředí, má dostatečnou velikost a je vkusně řešena. Rozloha zahrady včetně domu je 3000m2 a je celá oplocena, což ocení zejména rodiče při hlídání dětí. Nad zahradou se nachází velký kopec, který je v zimě rájem pro dovádění dětí (sáňkování a bobování). V zahradě je mnoho květin a stromů, posezení pod pergolou, velké ohniště (možnost opékání prasete) s posezením, hřiště na volejbal, pískoviště, houpačky, altánek (16m2) s posezením. V letních měsících k dispozici bazének o průměru 3,6m.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

U chalupy máte možnost využití hřiště na volejbal. V létě vybízí nádherná okolní příroda k turistice ve všech podobách. Kromě Devíti skal se v okolí nacházejí také další známe skalní útvary, např.: Čtyři palice, Zkamenělý zámek, Bílá skála a další. Jezdíte-li rádi na kole, ať už na silnici či cross, bude pro Vás terén okolní pŕírody jako stvořený pro cyklistiku. Dále je okolí je rájem houbařů. V zimě pak nabízí kopec za zahradou využití v podobě sáňkování a bobování pro Vaše ratolesti. Okolí je vyhledávaným místem běžkařů.

Zpět


TOPlist
  Chalupa v Budíně Křižánky
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa v Budíně
Ceník ubytování a stravování