Poloha a dosažitelnost

Horská chalupa je situována ve středu horského rekreačního střediska Ostružná, ski parku Ostružná – Petříkov - Ramzovské sedlo. Horská obec Ostružná se nachází v masivu Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 700-950m, 10km od města Jeseník. Nedaleko od ubytování se nachází zastávka ČD 350m, autobusová zastávka 200m, 3x restaurace 100-200m, obchod 200m.

  Vybavení a služby

Horská chalupa poskytuje dvě bytové jednotky. Kapacita jedné bytové jednotky je 11 osob + 1x postýlka. Popis přízemí: vstupní chodba s lyžárnou, WC, koupelna se sprchovým koutem + 2x umyvadlo, moderně zařízená kuchyň se zabudovanými spotřebiči (mikrovlná trouba, sklokeramická deska, horkovzdušná trouba, lednice s mrazákem, myčka) s přilehlým jídelním stolem. Kuchyň je nadstandardně vybavena potřebami pro vaření a stolování. Součástí kuchyňského koutu je rychlovarná konvice, překapávač, topinkovač, kráječ na chleba, toustovač. Obývací pokoj má volný průhled do kuchyně a je zařízen sedací soupravou s konferenčním stolkem,TV, DVD. Popis patra: 2x dvoulůžkový pokoj, 2x třílůžkový pokoj, WC. Vytápění objektu je v přízemí podlahové teplovodní, v patře radiátory. Objekt poskytuje venkovní terasu s výhledem na horu Šerák (1352m n.m.). Součástí venkovního vybavení je zahradní nábytek s krbem. Parkování u objektu je zdarma.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

Oblast nabízí ideální podmínky pro zimní i letní rekreaci se spoustou sjezdových a běžkařských tratí s ideálními podmínkami pro zimní sporty a relaxaci. V letních měsících je ideálním místem pro horskou turistiku a cykloturistiku. Sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky, zdatné lyžaře, ideální pro rodiny s dětmi, lyžařská škola, půjčovna lyží, večerní lyžování. Pro běžkaře jsou zajímavé tratě směrem na Paprsek a Kralický Sněžník nebo na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo a dále na Praděd. V zimním období jízda na nafukovacích člunech na Ramzové (1km). V letním období cykloturistika po značených trasách, sběr lesních plodin a výlety do přírody, jízda na horských minikárách na Ramzové (1km), bobová dráha v Petříkově (1km). Koupání na koupališti v Jeseníku 8km, v termálním koupališti ve Velkých Losinách 13 km, wellness v Branné (5km). Výlety: jeskyně Na Pomezí, ve Velkých Losinách zámek s žerotínskou obrazárnou a muzeum ruční výroby papíru, přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně.

Zpět


TOPlist
  Chalupa U Matyho Ostružná
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa U Matyho
Ceník ubytování a stravování