Horská chata U Matyho - Poloha, Služby, Okolí

Horská chata U Matyho

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata je situovaná ve středu rekreačního střediska Ostružná, ski parku Ostružná – Petříkov - Ramzovské sedlo. Obec Ostružná se nachází v masivu Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 700-950m, 10km od města Jeseník. Nedaleko od ubytování je zastávka ČD 350m a autobusová zastávka 200m, 3x restaurace 100-200m, obchod 200m.
Vybavení a služby
Chata se pronajímá buď jako celek (maximálně 22 osob), nebo pouze její polovina (maximálně 11 osob). Z tohoto důvodu je chata rozdělena na dvě zcela samostatné části (poloviny): objekt A a objekt B, které jsou totožné (zrcadlově otočené). Každá část chaty má svůj samostatný vchod a svoji soukromou terasu s posezením a nádherným výhledem na horský vrchol Šerák (1351m n. m.). V případě pronájmu celé chaty je možno oba objekty zprůchodnit přes vstupní chodby v přízemí. Popis přízemí objektu A (objekt B je totožný): venkovní terasa, vstupní chodba, WC, koupelna se sprchovým koutem + 2x umyvadlo, moderně zařízená kuchyň se zabudovanými spotřebiči (mikrovlnná trouba, sklokeramická deska, horkovzdušná trouba, lednice s mrazákem, myčka) s přilehlým jídelním stolem. Kuchyň je nadstandardně vybavena potřebami pro vaření a stolování. Součástí kuchyňského koutu je rychlovarná konvice, překapávač. Obývací pokoj má volný průhled do kuchyně a je zařízen sedací soupravou s konferenčním stolem, TV. Popis patra objektu A (objekt B je totožný): 1x dvoulůžkový pokoj, 3x třílůžkový pokoj, WC. Vybavení pro děti: postýlka vč. přikrývky, polštáře a povlečení, krmící židlička, vanička, hrací koberec. Venkovního vybavení: zahradní nábytek, gril, uzamykatelné boxy na lyže. Vytápění chaty je v přízemí podlahové teplovodní, v patře radiátory. Chata má oplocenou zahradu, kde je k dispozici pískoviště se skluzavkou, dětská tabule na kreslení, trampolína, badmintonové hřiště, ohniště. Parkování u objektu je zdarma.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Oblast nabízí ideální podmínky pro zimní i letní rekreaci se spoustou sjezdových a běžkařských tratí s ideálními podmínkami pro zimní sporty a relaxaci. V letních měsících je ideálním místem pro horskou turistiku a cykloturistiku. Sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky, zdatné lyžaře, ideální pro rodiny s dětmi, lyžařská škola, půjčovna lyží, večerní lyžování. Pro běžkaře jsou zajímavé tratě směrem na Paprsek a Kralický Sněžník nebo na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo a dále na Praděd. V zimním období jízda na nafukovacích člunech na Ramzové (1km). V letním období cykloturistika po značených trasách, sběr lesních plodin a výlety do přírody, jízda na horských minikárách na Ramzové (1km), bobová dráha v Petříkově (1km). Koupání na koupališti v Jeseníku 8km, v termálním koupališti ve Velkých Losinách 13 km, wellness v Branné (5km). Výlety: jeskyně Na Pomezí, ve Velkých Losinách zámek s žerotínskou obrazárnou a muzeum ruční výroby papíru, přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně.
TOPlist