Chalupa Stoklaska

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v hustě zalesněném údolí v chráněné oblasti Jeseníky mezi Vrbnem p.Pradědem a lázněmi Karlova Studánka v obci Ludvíkov.Obec Ludvíkov působí na jedné straně jako oáza klidu uprostřed překrásné přírody a na straně druhé jako místo které je vzdálené pouze 3km od známých lázní Karlova Studánka a 9km od střediska Praděd - nejvyšší hory Jeseníků. Dostupnost autem: • od Šumperka a Rýmařova (Olomouc, Brno, Praha, Hradec Králové) po silnici I/11 směr Bruntál a před obcí M.Šťáhle odbočit směr Karlova Studánka, odtud směr Vrbno p.Pradědem do Ludvíkova. Chalupa se nachází 200m po pravé straně pod restaurací STONOŽKA. • od Bruntálu (Ostrava, Opava, Nový Jičín) po silniciII/452 směr Vrbno p. Pradědem dále směrem na Karlovu Studánku do Ludvíkova. Chalupa je po levé straně 100m od penzionu GRIZLLY. Autobusem - zastávka Ludvíkov - Stonožka (100m od objektu). Vlakem - železniční stanice Vrbno p.Pradědem a odtud autobusem směr Karlova Studánka do Ludvíkova zastávka Stonožka.
Vybavení a služby
Chalupa nabízí ubytování ve 2x 4lůžkovém a 1x 2lůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením s možností 2 přistýlek. K dispozici 2x společenská místnost a plně vybavený kuchyňský kout. Možnost posezení na venkovní terase a u otevřeného ohniště. K dispozici velká zahrada. Parkování přímo u objektu na vlastním pozemku.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Pobyt lze využít jak pro letní tak zimní rekreaci. V létě možná turistika do překrásného okolí, včetně cykloturistiky a možnost houbaření. V zimě lze využít dvě přilehlé sjezdovky z nichž jedna je vhodná pro děti a méně náročné. Sjezdovky jsou uměle zasněžované, upravované rolbou s možností večerního lyžování. Stravování je možné ve 3 restauracích v okruhu 200m. Jak v letním tak v zimním období lze využít lázeňské procedury a bazén v lázních Karlova Studánka. Tipy na výlet: Praděd, údolí Bílé Opavy, Velká a malá Kotlina, Rejvíz - mechová jezírka, hrad Sovinec, Rešovské vodopády, zámek Velké Losiny, přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně, Zlaté Hory - zlatokopectví a další.
TOPlist