Chalupa s vyhlídkou - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa s vyhlídkou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v katastru obce Šumburk nad Desnou na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš v klidné části CHKO stranou od davů lidí, ale v dosahu turistických středisek - Rejdice 4km, Kořenov 3km, Příchovice 2km. Dvě parkovací místa pro osobní vozy jsou zajištěna v zimě i v létě přímo u chalupy. Autobusová zastávka na spoj Tanvald-Pustiny a zpět je vzdálena 700m. Souřadnice GPS 50°44'20,31"N, 15°19'41,69"E
Vybavení a služby
Původní roubená chalupa je kompletně opravena a zařízena ve starodávném stylu tak, aby umožnila romantické prožití Vašeho volného času. Pyšní se terasou s výhledem na panorama Jizerských hor. V přízemí je chodba, obytná kuchyně, ložnice (2 lůžka), světnička (2 lůžka), koupelna a WC. V podkroví je pokoj se čtyřmi lůžky. Všechna lůžka jsou vybavena čistým povlečením. V obytné kuchyni je kuchyňský kout s lednicí, dřezem a el.varnou deskou. Dále je k dispozici televize, varná konvice, nádobí po babičce, krbová kamna - dřevo do nich zdarma. V létě venku ohniště a k tomu malé hřiště.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Okolo chalupy vede značená turistická cesta Tanvaldského vyhlídkového okruhu, která navazuje na spoustu dalších turistických tras. Například na krásnou rozhlednu Štěpánka - 4km. Nejlepší koupání je na přehradě v Jablonci nad Nisou - 15km. V zimě se dá v okolí jezdit na běžeckých tratích i sjezdovkách s různou obtížností. Nejtěžší sjezdovky jsou na Tanvaldském Špičáku - 7km. Nejbližší velká sjezdovka s lanovkou je v Rejdicích - 4km. Menší sjezdovky jsou na Přichovicích 2km. V případě špatného počasí je nejvíce turistických atrakcí v Liberci - 25km.
TOPlist