Chalupa pod lípou - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa pod lípou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v malé obci Kocbeře mezi Dvorem Králové a Trutnovem. Chalupa je na klidném místě u lesa a je přístupná po úzké, minimálně využívané obecní komunikaci. V létě možnost turistiky, houbaření, vše spojené s pobytem v klidu na chalupě. Rozsáhlé lesy hned za chalupou. Parkování pro několik vozů u chalupy na vlastním pozemku. Hosté oceňují: Klidné místo bez rušivých vlivů, velkou oplocenou zahradu, blízkost lesa. Matky s kočárky možnost dlouhých procházek lesem po udržovaných cestách. Dobrou dostupnost mnoha zajímavých turistických cílů. Blízké nákupní možnosti ve Dvoře Králové. Velmi příznivé ceny pronájmu v mimosezoně, korektní ceny letních i zimních prázdninových pronájmů.
Vybavení a služby
V naší chaloupce nenajdete vířivku, satelit, saunu ani vnitřní bazén. Najdete zde atmosféru roubené chalupy a klid venkova. Chalupa prošla v roce 2012 kompletní rekonstrukcí včetně vybavení. Chalupa nabízí v přízemí vstupní chodbu, velkou společenskou místnost s krbovými kamny, TV. Dále samostatnou ložnici pro 2 osoby, samostatnou kuchyň (el.sporák s troubou, lednice, varná konvice, mikrovlnka, nádobí atd.). Koupelna s rohovou vanou, WC. Topení v hlavní místnosti kachlovými kamny nebo el. přímotopy. V podkroví jsou dvě ložnice, jedna se dvěma, druhá se čtyřmi lůžky. Pokud topíte v krbových kamnech, tak ve čtyřlůžkové ložnici funguje těleso komína jako velmi příjemné a účinné topení. K dispozici dětská postýlka bez lůžkovin a povlečení. Na původním kamenném zápraží můžete posedět na lavičce a užívat klidu. U chalupy je uzamykatelná kůlna pro uložení kol nebo lyží. Zahrada u chalupy má plochu cca 2.000m2.Zima: Svah na bobování a sáňkování hned u chalupy, lyžování v nedalekém ski areálu Mladé Buky u Trutnova. Léto: Turistika, koupání, houbaření, pohoda u chalupy. Na místě s celodenním sluncem je hostům k dispozici nadzemní bazén (červen-srpen) a terasa pro posezení. Na "obytné části" zahrady jsou pro děti houpačky, pískoviště, bazén, posezení, zahradní krb - tato část je oplocená. Součástí zahrady je menší lesík, který navazuje na les za potokem.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Blízké okolí (rozsáhlé chráněné území) se vyznačuje čistou přírodou s velkou plochou lesů. Je bohaté na kulturní památky a přírodní zajímavosti. Namátkou: ZOO Dvůr Králové, nedaleké východní Krkonoše (lanovka na Sněžku 35km), nově otevřený hospital Kuks, vrch Zvičina s nádherným výhledem na celé Krkonoše (vyhlášený terén pro paragliding). V okolních lesích je množství značených turistických cest a cyklostezek. Lesy za chalupou jsou vyhlášené množstvím hub. Za návštěvu určitě stojí naše nejhezčí přehrada Les království.
TOPlist