Poloha a dosažitelnost

Chalupa se nachází v malé obci Kocbeře mezi Dvorem Králové a Trutnovem. Chalupa je na klidném místě u lesa a je přístupná po úzké, minimálně využívané obecní komunikaci. V létě možnost turistiky, houbaření, vše spojené s pobytem v klidu na chalupě. Rozsáhlé lesy hned za chalupou. Parkování pro několik vozů u chalupy na vlastním pozemku. Hosté oceňují: Klidné místo bez rušivých vlivů, velkou oplocenou zahradu, blízkost lesa. Matky s kočárky možnost dlouhých procházek lesem po udržovaných cestách. Dobrou dostupnost mnoha zajímavých turistických cílů. Blízké nákupní možnosti ve Dvoře Králové. Velmi příznivé ceny pronájmu v mimosezoně, korektní ceny letních i zimních prázdninových pronájmů.

  Vybavení a služby

V naší chaloupce nenajdete vířivku, satelit, saunu ani vnitřní bazén. Najdete zde atmosféru roubené chalupy a klid venkova. Chalupa prošla v roce 2012 kompletní rekonstrukcí včetně vybavení. Chalupa nabízí v přízemí vstupní chodbu, velkou společenskou místnost s krbovými kamny, TV. Dále samostatnou ložnici pro 2 osoby, samostatnou kuchyň (el.sporák s troubou, lednice, varná konvice, mikrovlnka, nádobí atd.). Koupelnu, WC. Topení v hlavní místnosti kachlovými kamny nebo el. přímotopy. V podkroví jsou dvě ložnice, jedna se dvěma, druhá se čtyřmi lůžky. Pokud topíte v krbových kamnech, tak ve čtyřlůžkové ložnici funguje těleso komína jako velmi příjemné a účinné topení. K dispozici dětská postýlka bez lůžkovin a povlečení. Na původním kamenném zápraží můžete posedět na lavičce a užívat klidu. U chalupy je uzamykatelná kůlna pro uložení kol nebo lyží. Zahrada u chalupy má plochu cca 2.000m2.Zima: Svah na bobování a sáňkování hned u chalupy, lyžování v nedalekém ski areálu Mladé Buky u Trutnova. Léto: Turistika, koupání, houbaření, pohoda u chalupy. Na místě s celodenním sluncem je hostům k dispozici nadzemní bazén (červen-srpen) a terasa pro posezení. Na "obytné části" zahrady jsou pro děti houpačky, pískoviště, bazén, posezení, zahradní krb - tato část je oplocená. Součástí zahrady je menší lesík, který navazuje na les za potokem.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Blízké okolí (rozsáhlé chráněné území) se vyznačuje čistou přírodou s velkou plochou lesů. Je bohaté na kulturní památky a přírodní zajímavosti. Namátkou: ZOO Dvůr Králové, nedaleké východní Krkonoše (lanovka na Sněžku 35km), nově otevřený hospital Kuks, vrch Zvičina s nádherným výhledem na celé Krkonoše (vyhlášený terén pro paragliding). V okolních lesích je množství značených turistických cest a cyklostezek. Lesy za chalupou jsou vyhlášené množstvím hub. Za návštěvu určitě stojí naše nejhezčí přehrada Les království.

Zpět


TOPlist
  Chalupa pod lípou Kocbeře
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa pod lípou
Ceník ubytování a stravování