Chalupa pod Králickým Sněžníkem

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Nově zrekonstruovaná polovina chalupy v malé obci Stříbrnice pod Králickým Sněžníkem, vzdálené cca 4km od Starého Města pod Sněžníkem, k níž se pohodlně dostanete po místní komunikaci.
Vybavení a služby
Kdo hledá nerušený klid a soukromí, pak toto ubytování je tím pravým místem.Chalupa je rozdělena na dvě části. Obě části mají svůj samostatný vchod. K dispozici je obytná kuchyně se standardním vybavením pro možnost vlastního vaření. Ubytovací část je vybavena BTV + video, jídelním stolem a pohodlnými židlemi, lednicí, mikrovlnou troubou, el.sporákem, varnou konvicí. V ubytovací části jsou celkem tři pokoje, 1x2, 1x4, + obývací část, kde je rozkládací sedací souprava. Do všech pokojů se vchází zvlášť. Celá ubytovací část je zařízena novým nábytkem. Sociální zařízení je vybaveno umyvadlem, vanou se sprchou a WC. V objektu je možné uschovat kola a lyže. Parkování bez poplatku přímo u objektu. K dispozici zahradní nábytek, gril, ohniště. Stravování buď vlastní nebo v nově vybudované stylové restauraci s celodenním provozem, vzdálené cca 50m. Prodejna potravin je naproti objektu.
Rekreace a služby v okolí
Kralický Sněžník je třetí nejvyšší horou v ČR. Tradiční výstupová trasa vede ze Stříbrnic po žluté k chatě Návrší a dále pak k Adelinu pramenu. Za jasného počasí je z vrcholu Králického Sněžníku výhled na Hrubý Jeseník, jsou vidět Krkonoše i Beskydy. Výstup na vrchol v zimě na běžkách patří k nezapomenutelným zážitkům. Staroměstsko poskytuje dobré zázemí lyžařům a běžkařům. V samotné obci jsou celkem čtyři lyžařské vleky. V obci Kunčice vzdálené 2km jsou k dispozici další lyžařské vleky i s večerním osvětlením. Velmi dobře si zalyžujete také v obci Branná, která je vzdálená 10km taktéž s večerním osvětlením a lanovkou.Pro vášnivé snowboardisty doporučuji návštěvu Hynčic pod Sušinou - vzdálenost cca 1km od objektu. Nově vybudovaná lanovka s délkou sjezd.lyžování cca 1km s přejezdem do obce Hynčice pod Sušinou, kde jsou další lyžařské vleky. Termální koupaliště ve Velkých Losinách, slouží především v letním období a je vzdáleno cca 18km. Krytý bazén je vzdálen cca 30km od místa ubytování. V letních měsících jsou k dispozici tenisové kurty a jízda na koních ve Starém Městě pod Sněžníkem vzdálené cca 4km od objektu. Cyklostezky pro kolaře. Ideální prostředí pro vyjížďky na kolech.
TOPlist