Poloha a dosažitelnost

NACHÁZÍTE SE V CHKO ČESKÝ RÁJ , geoparku UNESCO A v PŘÍRODNÍ REZERVACI HRUBOSKALSKO. Komfortní nová stylová chalupa leží v srdci Českého ráje, přímo pod romantickým hradem Valdštejnem. Vynikající poloha objektu je ideálním výchozím bodem pro podnikání výletů hvězdicovitě.Vše jako na dlani a v dosahu: na kole, pěšky, za koupáním, na hrady ,zámky či do skal. K dispozici: bazen,lesní hřiště + stolní tenis, úschova kol. Z Turnova přes hrad Valdštejn, zámek Hrubou Skálu na hrad Trosky vede ta nejkrásnější "ZLATÁ STEZKA Českým rájem". Od TURNOVA (města českých granátů) je vzdálena 1,5 km. Dům leží v lesoparku v podhradí VALDŠTEJNA, u vstupu do přírodní rezervace Hruboskalského skalního města "SKALÁKU". Vhodné pro AKTIVNI DOVOLENOU , pro skupiny. Vlak 1km, bus 50m. Parkování za plotem u objektu. NAUČNÉ STEZKY, CYKLOTRASY, SKÁLY, LES, PARK, lesní hřiště - nedaleko. HRAD lesem 900 m. SEZONA 2018 = v PRODEJI.

  Vybavení a služby

Vhodné pro skupiny, ale i jednotlivě, kapacita 20 míst. Chalupa má 6 pokojů : 2x dvoulůžkový, 1 třílůžkový + dětská válenda, 3 čtyřlůžkové + 1 sofa. Velký obývací pokoj s kachlovými kamny,jídelna, velmi prostorná kuchyň, v níž má každá rodina vyčleněný prostor a barevně odlišené nádobí, mikrovlnka, myčka nádobí, 2 dřezy, 2 velké lednice, 3x var. konvice, kávovar, toustovač, plyn. var. deska - 6 hořáků, vytápění centrální - plyn. kotel. 3x koupelna + 3x WC. Udržovaná oplocená zahrada, zastřešená terasa s masivním nábytkem, barbecue gril + kout s ohništěm, půjčování kol , ÚSCHOVA KOL v objektu, kroket, houpačka, lesní hřiště = nedaleko , míčové hry. venkovní STOLNÍ TENIS . KONÉ 300m. Zákaz kouření v objektu. PŮJČOVÁNÍ SPORTOVNÍCH POTŘEB - ZDARMA. Vybavení pro děti: dětská postýlka, vanička, přebalovací pult, nočník, dětská židlička. HL.letní SEZONA: NOVÝ BAZEN WIFI : CELOROČNĚ

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

LÉTO: nový venkovní aqupark TURNOV s BAZENY a tobogany ( 2016 ) , krytý bazen Turnov, TURISTIKA, CYKLOBUSY , hustá sít cyklostezek v místě (půjčovna a úschovna KOL v objektu), NADZEMNÍ BAZEN v zahradě , půjčovna sportovních potřeb = gratis,vybavení pro děti (skluzavka, houpačka , kroket, badminton a jiné ). TENIS - kurt 1 km , lesní hřiště nedaleko, STOLNÍ TENIS v zahradě. HOROLEZECTVÍ ("Skalák") = za chalupou , minigolf (2km) Sedmihorky , vodáctví (Jizera) - kanoe, rafty, rybaření, vyjížďky na KONI (300m), KOUPÁNÍ - bazen Kacanovy, řeka Jizera, sousední kemp Sedmihorky, koupaliště u Humprechtu, koupaliště s toboganem - Žel.Brod, Liberec - aguapark Babylon, romantic. rybníky v okolí - Věžák, Rokytnák, Roudný, Nebák, Sedmihorky, Branžež, Jinolice a spousta dalších. Skalní města 10x (návrh na zapsání do UNESCO), HRADY = Trosky, Rotštejn, Valdštejn, Valečov, Kost, Zbirohy, Frýdštejn... + přes léto šermíři, ZÁMKY = Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Sychrov, Mnich.Hradiště..., zříceniny, JESKYNÉ, skal. bludiště Kalich, Drábské světničky, Klokočí, Prachov, Suché skály, atd. VYHLÍDKOVÉ LETY nad Českým rájem, paragliding z Kozákova (možno s instruktorem v tandemu), JÍZDÁRNY KONÍ 3x, cyklo a turistické busy Českým rájem, vyhlídkový el.vláček Malá Skála-Klokočí, areál Šťastná země v Radvánovicích, Žlutá plovárna + ostrov Malá Skála (půjč. lodí - KANOE, RAFTY, červenec - Benátská noc), akce pro děti - POHÁDKOVÝ LES + pověsti Českým rájem, Turnovské řemeslné TRHY, Turnovské MUZEUM Českého ráje (polodrahokamy z Kozákova, archeologie + obraz M.Alše Pobití Sasíků pod Hr. Skálou, Galerie a prodejna GRANÁT, typické ROUBENÉ STAVBY např. Kopicův, Boučkův, Dlaskův statek. Vše v hvězdicovitém okruhu do 10km (všude to máte na dosah ruky). Dále je možno podnikat výlety do Bozkovských jeskyní nebo do středověké hospody v Dětenicích, do ZOO Safari v Dvoře Králové či ZOO v Liberci s bílými tygry a vedle sousedící botanickou zahradou, lanovkou na Ještěd nebo návštěva historického Jičína se sobotní tržnicí, s černou věží a Rumcajsem a spousta dalších možností. CYKLOBUSY ČESKÝM RÁJEM - PRÁZDNINY, VÍKENDY - propojení těch nejhezčích míst. Trasy, mapky, prospekty, informační materiály - na objektu. ZIMA: nový zimní stadion Turnov (2015), SJEZDOVÉ lyžování: Kozákov 10km, Ještěd 20km, Zásada 12km, Frýdštejn 12km, Rejdice, Paseky.... Denně odvoz ZDARMA skibusem "SKIAREAL KAMENEC" do JABLONCE N. JIZ. a VYSOKEHO N. JIZ. na denní i večerní lyžování. Vlek pro děti Turnov - Struhy s um. osvětlením a um.zasněžováním, bufetem. Běžky - přímo od domu do Skaláku nebo upravené tratě Kozákov 10km. Restaurace 2x v obci 200m a 400m. Obchod s potravinami 1 km - Lidl, Plus a další.

Zpět


TOPlist
  Chalupa pod hradem Valdštejn Turnov, Pelešany
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa pod hradem Valdštejn
Ceník ubytování a stravování