Poloha a dosažitelnost

Obec Křižánky patří mezi tzv. vesnice malířů Českomoravské vrchoviny. Vesnice je položena do údolí kolem horního toku řeky Svratky, ze všech stran obklopena nejvyššími vrcholy Českomoravské vrchoviny jako jsou Devět skal, Malínská skála a Dráteničky na jedné straně,Buchtův kopec, Čtyři palice, Milovské perničky a Zkamenělý zámek na straně druhé. Samotná obec se rozkládá podél hlavní silnice ze Svratky do Nové Město na Moravě. Chalupa je stranou hlavní silnice v části zvané České Křižánky na samotě u lesa na pozemku o rozloze 3000m2.

  Vybavení a služby

Chalupa, jejíž stáří je více jak 200 let, byla postavena tak, aby ze severu byla chráněna lesem a z východu i jihu otevřena slunci. V 90.letech minulého století byla kompletně zrekonstrovaná. Interiér nabízí pohodlné ubytování. Hlavní obytná místnost je vybavena historickým nábytkem v selském stylu včetně kachlových kamen, jídlo je dále možno připravovat na elektrickém vařiči, k dispozici je též varná konvice a mikrovlnná trouba. Pro uložení potravin je možné využít jak ledničku, tak i prostornou spíž. Interiér dále obsahuje dvě ložnice a prostornou halu s krbem pro možnost posezení u otevřeného ohně. V objektu je elektrické ústřední topení, dostatečná zásoba teplé vody, koupelna s vanou a WC. V garáži je místo pro dvě auta. Bezprostřední okolí chalupy nabízí dostatek prostoru pro míčové hry, příjemné posezení ve stínu prastarého javoru, možnost grilování a posezení u ohně. Les je vzdálen 20m.

  Rekreace a služby v okolí

Přímo v obci jsou dva rybníky s možností koupání, dále jsou v blízkosti známá rekreační letoviska jako Milovy, Medlov, Tři studně. Krajina je vhodná jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. V zimě ideální pro běžecké lyžování s dostupností strojově upravených běžeckých stop. Nejbližší sjezdovky - Svratka, Nové Město na Moravě, Hlinsko, Jimramov. Zamrzlé rybníky nabízí možnost přírodního bruslení. Historické památky: památka UNESCO - kostel sv.J.Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou, památka UNESCO - Litomyšl zámek, Veselý kopec, hrad Pernštejn. Další významná místa: Nové Město na Moravě - světový pohár v běhu na lyžích (Zlatá lyže), rozhledna Karasín, největší westernové městečko v ČR Šiklův Mlýn. Možnost rybaření. Okolní lesy jsou bohaté na houby a další lesní plody. V okolí další možnosti sportovního i kulturního vyžití jako je tenis,jízda na koni,squasch ale i možnost návštěv výstav obrazů, které jsou o prázdnitách téměř v každé obci. Přímo v obci i v nejbližším okolí je dostatek restauračních zařízení i obchodů.

Zpět


TOPlist
  Chalupa na Křižánkách Křižánky
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa na Křižánkách
Ceník ubytování a stravování