Chalupa na Křižánkách

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Obec Křižánky patří mezi tzv. vesnice malířů Českomoravské vrchoviny. Vesnice je položena do údolí kolem horního toku řeky Svratky, ze všech stran obklopena nejvyššími vrcholy Českomoravské vrchoviny jako jsou Devět skal, Malínská skála a Dráteničky na jedné straně,Buchtův kopec, Čtyři palice, Milovské perničky a Zkamenělý zámek na straně druhé. Samotná obec se rozkládá podél hlavní silnice ze Svratky do Nové Město na Moravě. Chalupa je stranou hlavní silnice v části zvané České Křižánky na samotě u lesa na pozemku o rozloze 3000m2.
Vybavení a služby
Chalupa, jejíž stáří je více jak 200 let, byla postavena tak, aby ze severu byla chráněna lesem a z východu i jihu otevřena slunci. V 90.letech minulého století byla kompletně zrekonstrovaná. Interiér nabízí pohodlné ubytování. Hlavní obytná místnost je vybavena historickým nábytkem v selském stylu včetně kachlových kamen, jídlo je dále možno připravovat na elektrickém vařiči, k dispozici je též varná konvice a mikrovlnná trouba. Pro uložení potravin je možné využít jak ledničku, tak i prostornou spíž. Interiér dále obsahuje dvě ložnice a prostornou halu s krbem pro možnost posezení u otevřeného ohně. V objektu je elektrické ústřední topení, dostatečná zásoba teplé vody, koupelna s vanou a WC. V garáži je místo pro dvě auta. Bezprostřední okolí chalupy nabízí dostatek prostoru pro míčové hry, příjemné posezení ve stínu prastarého javoru, možnost grilování a posezení u ohně. Les je vzdálen 20m.
Rekreace a služby v okolí
Přímo v obci jsou dva rybníky s možností koupání, dále jsou v blízkosti známá rekreační letoviska jako Milovy, Medlov, Tři studně. Krajina je vhodná jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. V zimě ideální pro běžecké lyžování s dostupností strojově upravených běžeckých stop. Nejbližší sjezdovky - Svratka, Nové Město na Moravě, Hlinsko, Jimramov. Zamrzlé rybníky nabízí možnost přírodního bruslení. Historické památky: památka UNESCO - kostel sv.J.Nepomuckého ve Žďáře nad Sázavou, památka UNESCO - Litomyšl zámek, Veselý kopec, hrad Pernštejn. Další významná místa: Nové Město na Moravě - světový pohár v běhu na lyžích (Zlatá lyže), rozhledna Karasín, největší westernové městečko v ČR Šiklův Mlýn. Možnost rybaření. Okolní lesy jsou bohaté na houby a další lesní plody. V okolí další možnosti sportovního i kulturního vyžití jako je tenis,jízda na koni,squasch ale i možnost návštěv výstav obrazů, které jsou o prázdnitách téměř v každé obci. Přímo v obci i v nejbližším okolí je dostatek restauračních zařízení i obchodů.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz