PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Chalupa na Filůvce pod Velkým Polomem

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v jižní části Těšínského Slezska u hranic se SR na jižním svahu Velkého Polomu v CHKO Beskydy v osadě Filůvka (viz. turistická mapa Beskyd). Nejbližší stanice ČD je v Mostech u Jablunkova a pak autobusem na Šance (ke škole) a pak z křižovatky (jsou u ní tenisové kurty) rovně kolem hospody po žluté značce cyklotrasy asi 1,5 km pěšky. Autem je rovněž dojezd až k chalupě po žluté značce, v lese vlevo, do zákazu vjezdu a slepé ulice až ke slovenským hranicím. V zimě je cesta pluhovaná (doporučuji řetězy). Vzdálenost z Jablunkova je 8 km a z Čadce ve SR jen 6 km.
Vybavení a služby
Ubytování nabízíme ve dvoupodlažním rodinném domě ve skromném rustikálním retroromantickém prostředí. Jde-li Vám o klidnou dovolenou v přírodě, tak to je naše chalupa. V 1.patře jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky + dětská postýlka. V přízemí je bezbariérový vstup do domu a standartně vybavený obývací pokoj(bez TV) a v něm v případě potřeby až 4 místa na spaní na gaučích. Dále je tam kompletně vybavená velká kuchyň s plynovým sporákem a funkčními kachlovými kamny. Kuchyň slouží i jako jídelna. K disposici je lednice s mražákem a plně vybavená samostatná sociální zařízení. V domě je zavedený vodovod i s teplou vodou. Wi-Fi k dispozici jen v létě. Dům nemá ústřední topení a lokální vytápění v zimním období si dle potřeby zajišťují klienti sami. Palivo je u domu. Ubytovací kapacita je celkem 10 dospělých osob + dítě do 3 let zdarma, do 6 let za polovinu. Ubytování poskytujeme celoročně. S ohledem na režijní náklady ubytováváme minimálně 2 osoby a to v netopné sezóně (od 1.5. do 31.9.) minim. na 2 noci a v topné (od 1.1O. do 30.4.) minim. na 3 noci. Jinak dohodou. V porovnání se srovnatelnými objekty jsme velmi levní a hostům, kterým záleží na úspoře nákladů za ubytování dáváme možnost použití jejich vlastních lůžkovin - dek, spacáků a prostěradel, což je pak zohledněno v nízké ceně za ubytování (od 130 Kč/os.a noc v letní a od 150 Kč/os. a noc v zimní sezoně). Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklízené, v průběhu ubytování je uklízejí sami a při ukončení ubytování je předávají rovněž řádně uklízené, jinak tento úklid bude proveden za úhradu. Na přání hostů jim zabezpečujeme soukromí tím, že jsou v objektu sami (bez jim cizích klientů). Stravování nezabezpečujeme - hosté si vaří, respektive stravování si zajišťují sami. V objektu se nekouří. Ubytování psa, kočky za úhradu dle velikosti (20, 40, 60 Kč/noc) jen po dohodě. Parkování aut ve dvoře zdarma. U domu je soukromí, zahrada s venkovním posezením, houpačka a pískoviště pro děti, otevřené ohniště s možnosti grilování a pod.. Jazykové znalosti personálu angličtina a polština.

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Velkou devizou chalupy je klidné prostředí vhodné k relaxaci, úniku a odpočinku od civilizace a různým rekreačním aktivitám. Je to nádherná čistá příroda a vzduch, romantika, lesy, procházky, nádherné výhledy na hory, houbaření, sběr lesních plodin. Důkazem toho je i vyhlášená přírodní památka "Filůvka" s cennou, vzácnou a i chráněnou a ohroženou florou a faunou. V okolí jsou trasy běžkařské, cyklo i pěší tůry, dále k disposici přírodní nádrže, koupaliště a bazény (Mosty, Čadca, Jablunkov, Bystřice, Wisla), lyžařské vleky i s umělým zasněžováním (Rača, Mosty, Severka, Armáda Dolní Lomná, Přelač Horní Lomná), horské chaty (Tetřev, Severka, Skalka, Studyničné, Girová) a nádherné výlety na př. do pralesa Mionší, do rázovité horské, naší nejvýchodnější obce Hrčavy, do kouzelného prostředí údolí řeky Wisly v polských Slezských Beskydech (Ustroň, Wisla, Istebná, Koňakow, Jawořynka) a na jejich nejvyšší hory (Skřyčne, Barani, Čantoryja) a na Slovensko, na př. do kysuckého skanzenu na Vychylovce, Vrátné doliny v Malé Fatře nebo stylové srubové horské chaty Husárik v Javorníkách. A přímo v obci, v Mostech u Jabl. můžete navštívit nebo zhlédnout řadu i stylových restaurací, na př. v hotelu Grůň, skiareál, aquapark, horskou bobovou dráhu, pozůstatky středověkých pevností, lidovou architekturu, stále existující folklór, zábavný areál(se slevou pro u nás ubytované) a v něm: lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, horské koloběžky, motokáry, přírodní památky a zajímavosti, hřiště pro míčové hry a další.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 22 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz