PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Chalupa Hořice na Šumavě

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Naše chalupa se nachází na krásném, malebném a strategickém místě na okraji obce Hořice na Šumavě. Dostanete se k nám po hlavní komunikaci Český Krumlov – Lipno nad Vltavou autem, vlakem i autobusem. Přímo v obci vzdálené 350m je restaurace a obchod potravin. V nejbližším dostupném okolí se nachází historické město Český Krumlov (10 min autem), Černá v Pošumaví (6 min), Frymburk (15 min) a Lipno nad Vltavou (20 min). Vyžití si ve zdejším okolí najde každý a troufáme si říci, že v každém ročním období a za každého počasí. Je zde možno provozovat rekreační letní i zimní sporty. Další informace o ubytování a okolí najdete v menu ubytování a výlety.
Vybavení a služby
Chalupa je určena pro 9 osob. Jsou zde 2 pokoje. Pětilůžkový s mezonetem a čtyřlůžkový. Vhodné pro rodiny s dětmi, či skupinu přátel. • Přízemí - Kompletně zařízená kuchyň – lednice s mrazákem, myčka, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, varná deska s troubou, hrnce, příbory, talíře a další vybavení pro vaření. Dále rozkládací kuchyňský stůl, TV a krbová kamna. Koupelna s vanou a WC. Technická místnost na uložení kol nebo lyží. • První patro: Pětilůžkový pokoj s mezonetem, 2 x dvoulůžko, 1x lůžko, skříň a komoda. Čtyřlůžkový pokoj, 1 x dvoulůžko, 2 x lůžko, skříň a komoda. Koupelna se sprchovým koutem a WC. Velká zastřešená terasa. Po domluvě možnost přistýlky, dětské rozkládací postýlky, jídelní stoličky. K využití jsou dětské hračky, společenské hry a mapy okolí. • Exterier: K chalupě patří velká udržovaná zahrada. Gril, ohniště, grilovací nářadí, sekera, zahradní nábytek. Na letní sezónu (2015) připravujeme dětské hřiště s klouzačkou a pískovištěm. Možnost parkování na zahradě pro tři auta – 1x kryté stání. • Internet: WiFi

Pobyt se psem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Obec Hořice na Šumavě leží v nadmořské výšce 620m n.m. a výše, na hranici Chráněné krajinné oblasti Šumava. Archeologické nálezy svědčí o osídlení území již v době kolem roku 1400 př.n.l. Historie obce se datuje od druhé poloviny 13. století. První písemná zmínka o Hořicích pochází z roku 1272. V současné době zde žije 810 obyvatel. Hořice na Šumavě jsou městskou památkovou zónou s 27 chráněnými objekty (kostel, domy na náměstí, soustava 7 kašen a pranýř). Od roku 1816 jsou v Hořicích provozovány Pašijové hry. S historií obce a Hořických pašijových her je možné seznámit se v muzeu na náměstí nebo při procházce po naučné stezce. Za návštěvu stojí také Pohádková rezervace – více na www.pohadkovarezervace.cz. • Lipensko je vyhledávanou destinací, jejíž předností je atraktivní nabídka volnočasových aktivit nejen v letní a zimní sezóně, ale i v období jarních a podzimních měsíců. Tomu odpovídá i množství a kvalita služeb. • Dominantou zimní sezóny je Skiareál Lipno, který je jediným pětihvězdičkovým areálem v Jihočeském kraji. Jedinečnost areálu je také dána spojením lyžování s hitem sezóny Stezkou korunami stromů Lipno, která se nachází v areálu. Skiareál Lipno je jediným místem v České republice, kde je možné jít z lyží rovnou do korun stromů. Oblíbenou aktivitou v zimních měsísích je bruslení na zamrzlém Lipně, které přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Lipenské jezero je naší největší vodní plochou a pravidelně zamrzá od prosince do března. Jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky, je mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravována nejdelší bruslařská dráha v České republice, která měří téměř 11 km. Bruslařská dráha je doslova dálnice 6 – 8 m široká a vstup na ni je zdarma. • Sezóna na Lipně nikdy nekončí! Takže nejen prázdninové měsíce, i jaro a podzim je na Lipně super. Letní koupání je samozřejmostí, ale ve vodním ráji Aquaworld si ho můžete dopřát kdykoli během roku. Po celou sezónu si můžete užívat také cyklo/in-line stezky kolem jezera (celý okruh má dokonce 21 km) a zábavy v Active Park Lipno. Naprostým unikátem je Stezka korunami stromů Lipno, která se nachází na vrcholu Kramolína a nabízí nádherné výhledy do okolí. Bobovou dráhu a lanový park už jste někde možná vyzkoušeli, Bikepark a Stezku v korunách stromů jen tak někde nenajdete! • Na Lipně ale najdete řadu dalších aktivit – jízdu psím spřežením, paintball, sportovní rybaření nebo zázemí pro sálové sporty a wellness. • Blízské okolí: Lipensko – www.lipensko.cz; Nová Pec – www.novapec.cz; Horní Planá – www.horniplana.cz; Frymburk – www.frymburk.info; Černá v Pošumaví – www.cernavposumavi.cz; Lipno nad Vltavou – www.lipnonadvltavou.cz; Loučovice – www.loucovice.info; Vyšší Brod – www.vyssibrod.cz; Český Krumlov – www.ckrumlov.info/php/turista; Kájov – www.kajov.eu; Světlík – www.obecsvetlik.cz; Chvalšiny – www.chvalsiny.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz