Poloha a dosažitelnost

Do Deštného v OH se dostanete ze čtyř směrů: • Po hlavních silnicích z Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou a Orlického Záhoří (z Polska) • Po silnici nižší třídy vedoucí přes hory od Rychnova nad Kněžnou, v zimě nedoporučujeme, bývá obtížně sjízdná. Hlavní doporučené příjezdové směry z ČR: • Praha – Hradec Králové – Opočno pod Orl. H. – Dobruška – Deštné v Orl. H. • Brno – Svitavy – Rychnov nad Kněžnou – Solnice – Deštné v Orl. H. • Olomouc – Mohelnice – Svitavy (po obchvatu) – Rychnov nad Kněžnou – Solnice – Deštné v Orl. H. (pozn.: tato trasa je o cca 10km delší než nejkratší trasa (Mohelnice – Zábřeh – Štíty – Králíky – přes Polsko do Orlického Záhoří) avšak je časově a sjízdností, zejména v zimě, nejvhodnější • Vedou sem hlavní komunikace od města Dobruška a Rychnov nad Kněžnou. Přes hřeben se lze do Deštného dostat po upravované komunikaci z Orlického Záhoří.

  Vybavení a služby

Umístění - 3.poschodí apartmánového domu přímo pod sjezdovkami (vlek vzdálen 30m). Orientace pokojů – jih (výhled na sjezdovky a lyžařskou školu). Rozvržení – 2kk, balkon, garáž. Kapacita – 4 dospělé osoby (možné 2 dětské přistýlky, tj. kapacita až 6 osob). Parkování – garáž a stání před garáží (tzn. parkovaní pro 2 automobily). Vybavení: 2x manželská postel s ložním prádlem (v každé místnosti jedna), kuchyňská linka (dřez, mikrovlnná trouba, sklokeramická deska, lednice, myčka na nádobí, rychlovarná konvice, základní nádobí pro stravování a vaření), koupelna se sprchovým koutem a WC. Televize, hifi, DVD. V domě je výtah. Pobyt domácích zvířat není v apartmánu povolen. Kouření pouze na balkoně.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

Ski areál Deštné v Orlických horách se nachází na svazích Zimního kopce (883m n.m). K dispozici je zde cca 5 kilometrů sjezdových tratí různých délek a obtížností s možností nočního lyžování, sedačková lanovka, Snowpark, dětská sjezdovka, lyžařská škola. V Deštném není lékárna. Volně prodejná léčiva lze nakoupit ve stánku suvenýrů u Karů (vedle budovy obecního úřadu a pošty). V Deštném je možno nakupovat pouze od pondělí do pátku a omezeně ještě v sobotu dopoledne. V sobotu odpoledne a v neděli měly dosud všechny čtyři zdejší potravinářské obchody zavřeno. Něco málo proti hladu a žízni se dá o víkendu nakoupit v místní benzínce, která má otevřeno denně od 6 do 18 hod nebo v některé z místních restaurací. Během zimní sezóny zůstává po oba víkendové dny otevřen obchod se sportovními potřebami poblíž centra obce.

Zpět


TOPlist
  Apartmán Deštné v Orlických horách
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Apartmán Deštné v Orlických horách
Ceník ubytování a stravování