PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Krkonoše » Skiareály » Skiareál Strážné » Sjezdovky a vleky

Skiareál Strážné

Vleky, sjezdovky, běžecké tratě


Areál je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti od modré až po černou. Zhruba 50% sjezdových tratí je uměle zasněžováno a osvětleno.

Začátečníci naleznou modrou sjezdovku "Nad kolonkou" s krásným výhledem na panorama Krkonoš, rodiče lyžujících dětí naleznou ve spodní stanici tohoto vleku kryté posezení s občerstvením. Na dojezdu modré sjezdovky je k dispozici vlek provázek pro nejmenší lyžaře. Modrá sjezdovka je vybavena zasněžovacími systémy a osvětlením, umožňujícím večerní lyžování.

Pokročilí lyžaři mají možnost využít dvou sjezdovek stupně obtížnosti červená. Jedná se o vleky Pod Starou školou a Kotva. Vlek Kotva je též uměle zasněžován a též umožňuje večerní lyžování. Obě červené sjezdovky jsou vzájemně propojeny a umožňují tak lyžařům volit různé varianty sjezdové tratě a zpestřit si tak svůj sjezdařský zážitek. V horní stanici vleku Kotva naleznou lyžaři i jejich doprovod útulné ski bistro s teplými i studenými nápoji a teplou i studenou kuchyní. V horní stanici vleku Kotva naleznete též služebnu Horské služby.

Milovníci extrémního lyžování naleznou v areálu též možnost jak vybít přebytečnou energii. Čeká na ně upravená sjezdová trať kategorie černá, vlek "Za hřištěm". Prožitek z této tratě je sice krátký, ovšem o to intenzivnější. Vedení skiareálu Strážné navíc zamýšlí tuto trať do budoucna prodloužit a nabídnout tak svým návštěvníkům skutečně kvalitní prožitek.

Freestyle snowpark, umožňující všem freestylerům ať už na lyžích či na snowboardu změřit vzájemně své síly, či stanovit a dále zvyšovat své osobní maximum. Odvážlivci naleznou v areálu snowparku množství překážek a skoků vhodných jak pro profesionály, tak pro úplné začátečníky. Snowpark byl vytvořen ve spolupráci s profesionálními ridery a stále se vyvíjí a zdokonaluje svou podobu. Freestyle snowpark je též osvětlen. To co jste ve dne natrénovali, předveďte večer svým přátelům v neopakovatelné atmosféře osvětleného svahu.

Běžecké tratě

Příznivcům běžeckých disciplín a skialpinismu se zde nabízí ideální výchozí bod pro hřebenové tůry třeba až na nejvyšší vrchol České Republiky - Sněžku. Běžecké stopy začínající ve Strážném jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu. Všechny sjezdové tratě jsou dvakrát denně upravovány rolbou, běžecké stopy jsou upravovány dvakrát týdně, v případě sněhových kalamit i častěji. Po námi upravovaných běžeckých stopách dojedete z Vrchlabí až na bufet Na rozcestí. To znamená, že zdatný běžkař či turista může zdolat převýšení až 860m! Celková délka upravovaných běžeckých stop je 42,7km. K dispozici jsou i dva upravované okruhy s různými druhy převýšení. Váš běžkařský zážitek proto můžete plně přizpůsobit své momentální kondici.

Provozní doba
Provozní doba lyžařských vleků: od 9:00 do 16:00, večerní lyžování: od 18:30 do 21:00.