TOPlist

Skiareál Strážné

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Skiareál Strážné je moderní lyžařské středisko, situované v nadmořské výšce 800 m n.m., 6 km od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn.

Pro příznivce běžeckých disciplín a skialpinismu je Strážné ideálním výchozím bodem pro hřebenové tůry třeba až na nejvyšší vrchol České Republiky - Sněžku. Běžecké stopy začínající ve Strážném jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu.

V obci jsou dvě placená parkoviště s 24 hod. dohledem. V rámci zkvalitnění služeb byly vjezdové systémy na tato parkoviště vybaveny softwarem akceptujícím tzv. kongresové karty pro dlouhodobý parking s možností opakovaného vjezdu a výjezdu bez nutnosti komunikace s obsluhou parkingu.
Vybavení a služby
Náš Skiareál je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti, od modré až po černou. Odbavovací systém na vlecích je vybaven čtečkami čipových karet. Všechny sjezdové tratě jsou dvakrát denně upravovány rolbou, většina sjezdových tratí je uměle zasněžována a osvětlena pro večerní lyžování. Našim zákazníkům nabízíme širokou škálu jízdenek, od jednotlivých jízd, celodenního skipasu až po týdenní skipas nebo např. bodové jízdné. Lyžaři mohou dále využít zdarma službu dopravy k lyžařským sjezdovkám naším SKIBUSEM. Našim nejmenším návštěvníkům můžeme nabídnout lyžařskou školičku X ski skool, (www.xski.cz ) a velmi mírný cvičný svah v těsném sousedství modré sjezdovky.

Pro bližší informace o Skiareálu a turistice navštivte Informační středisko Strážné, kde Vám ochotně poradí a můžete zde nakoupit i drobné suvenýry nebo využít zdarma internet.

Pro občerstvení je Vám k dispozici nově otevřená OBECNÍ RESTAURACE, která nabízí teplé obědy, večeře a výběr jídel nejen z tradiční české kuchyně. Wi-fi připojení je zdarma. K rychlému občerstvení dále slouží Bistro BarBar, Pizza Bar nebo Kavárna u Horní stanice vleku Kotva.

Kapacita ubytovacích zařízení je cca 2500 lůžek. Můžete si vybrat z ubytovacích zařízení o různých cenových hladinách, od penzionů typu ubytoven až po luxusní apartmány vybavené saunami a vířivkami.