Ski areál Bílá

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál v Bílé v Beskydách se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice. Rozkládá se v bezprostřední blízkosti státní silnice 1. třídy č.56 z Frýdku-Místku, vedoucí směrem na hranici se Slovenskem na Bumbálce. Přímo na tuto silnici navazují parkoviště areálu s kapacitou cca 450 vozidel.
Vybavení a služby
Lyžařský areál je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je Snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Některé sjezdovky jsou vybaveny i umělým osvětlením, umožňujícím kvalitní večerní lyžování.

Před sezónou 2009/2010 byl skiareál vylepšen postavením nového kotvového vleku Javořinka a s ním související "tréninkové" sjezdovky. Tím byly zlepšeny podmínky pro celodenní tréninky závodníků a omezen vliv závodníků na stávající sjezdovky i obsazování lanovky. Mimo tréninky bude sjezdovka i vlek sloužit veřejnosti. Nová sjezdovka je vybavena zasněžováním v plné délce.

V areálu jsou provozovány lyžařské školy i pro ty nejmenší začínající lyžaře a SKI servis a půjčovna lyžařského vybavení jak pro sjezdové lyžování, tak i pro snowboarding a běh na lyžích.

Areál je plně vybaven kvalitním zázemím stravovacích služeb a ubytovacích možností, jejichž kapacita je doplněna i dalšími zařízeními v blízkém okolí.
TOPlist