TOPlist

Ski areál U Sachovy studánky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařské středisko „U SACHOVY STUDÁNKY“ na Horní Bečvě se nachází na trase silnice E 422 směr Rožnov – Bumbálka – Slovensko, v blízkosti Penzionu u Sachovy studánky. Parkoviště se nachází vedle silnice I. třídy naproti penzionu po levé straně, je vzdáleno od vleku 170 m. Kapacita parkoviště je cca 130 aut, samozřejmě zdarma.

Nejbližší autobusová zastávka – Horní Bečva, Paseky – vzdálená od střediska cca 300m.

K dispozici je SKIBUS, k pravidelnému vyvážení lyžařů z centrálního parkoviště – ZDARMA.
Vybavení a služby
Lyžařské svahy jsou vhodné k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi, výuku lyžování školních lyžařských kurzů. Jsou pravidelně upravovány před začátkem denního lyžování a před začátkem večerního lyžování.

Pro ty nejmenší je připraven koutek v podobě dětské lyžařské školky s provazovým vlekem, kde na ně čeká mnoho pohádkových a zvířecích postaviček, různé průjezdy či provazový vlek. Pro první kroky na lyžích je připraven KARUSELL – vlek otáčející se kolem své osy a ty, které již lyžování nebude bavit se mohou svézt v nafukovacích člunech.

Pro snowboardisty je zde k dispozici snowpark, který se rozkládá na ploše 2500 m2 a svým profilem je určen výhradně pro malé příznivce snowboardingu. Překážky jsou postaveny s maximálním ohledem na bezpečnost a výkonnost riderů. Vstup je zdarma!

Dále je ve středisku k dispozici půjčovna lyží a snowboardů, ski servis a lyžařská škola pro děti i dospělé. Pro lyžaře „s i bez lyží“ jsme připravili příjemné posezení v kolibě vyhřáté krbem s 96 místy nebo na venkovní prosklené terase s výhledem na sjezdovku se 40 místy.

Novinky 2012/13
• Výraznou novinkou pro letošní sezonu je rozšíření sjezdovky po levé straně vleku (bráno z pohledu lyžaře jedoucího na vleku). Ve spodní části byly odstraněny stavby a částečné oplocení sousedního pozemku. V horní části bylo odstraněno oplocení úplně.
• Pořídili jsme nový automatický stroj na úpravu skluznice a hran lyží a samozřejmě snowboardů. Metoda broušení kamenem se strukturou, kterou Vám ve skiservise vytvoří na Vaše přání.
Rekreace a služby v okolí
Provozujeme také Lyžařské středisko U SACHOVY STUDÁNKY – VÝCHOD. (bývalý vlek Horní Bečva Bečvice) se nachází pouze o 1,5km blíž směrem ke slovenské hranici. Východní středisko je od západního vzdáleno 600m vzdušnou čarou. Jejich propojení, bohužel,zatím s technických důvodů nelze uskutečnit.

Pro začátečníky bychom doporučovali první kroky na lyžích absolvovat v západním areálu, kde jsou k tomu lepší technické podmínky (dětské vleky, lyžařská školka apod.).

V blízkosti areálu je několik možností k ubytování. Více na www.skisachovka.cz/ubytovani