TOPlist

Ski Areál Rusava

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ski areál Rusava leží ve valašské obci Rusava, v srdci Hostýnských vrchů, uprostřed krásné přírody, cca 95km od Brna, 30km od Kroměříže, 10km od Bystřice pod Hostýnem.
Vybavení a služby
K dispozici jsou dva vleky pro dospělé – délka 417m a jeden vlek s nízkým vedením lana pro děti – délka 100m, lyžařská a snowbordová škola, půjčovna lyží a snowboardů. Sjezdová trať je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře nebo snowboarďáky, ale vzhledem k členitosti terénu je vhodná i pro pokročilé lyžaře. Výškový rozdíl svahu je 67m. Svah je upravován sněžnou rolbou každý den a díky šířce sjezdovky je povrch kvalitní po celý den. Dostatek sněhu zajišťuje šest sněhových děl. Středisko také nabízí každodenní večerní lyžování. Hotel Rusava poskytuje 20% slevu na lyžařské permanentky, děti do 6 let v doprovodu lyžujících rodičů mají jízdné zdarma.
Rekreace a služby v okolí
Hotel Rusava***, který poskytuje 20% slevu na lyžařské permanentky, leží cca 200m od lyžařského vleku. Nabízí ubytování, stravu, moderní wellness centrum (sauna, pára, whirlpool), wellness služby (hydromasážní a přísadová vana, masáže, zábaly), dětský koutek, bar s nepřetržitým provozem. V příjemném prostředí hotelové restaurace můžete ochutnat tradiční českou kuchyni, které byl v roce 2011 udělen certifikát regionálních specialit Czech Specials.