TOPlist

Ski areál Hartman

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Skiareál se nachází v Olešnici v Orlických horách. Po příjezdu na olešnické náměstí pojedete nahoru, okolo kostela. Cestu pravidelně udržujeme posypem, příjezd je možný bez řetězů. Jedete-li přes Náchod, doporučujeme cestu přes Polsko - hraniční přechod Lewin Klodzki. Parkování je zdarma. GPS 50.374458, 16.309834
Vybavení a služby
Úplně nový SKI areál Hartman byl dokončen v lednu 2012. Celkem tři denně upravované sjezdové tratě s umělým zasněžováním o celkové délce přes 2000m, převýšením 100m a bezpečným dojezdem uspokojí méně zkušené i náročnější lyžaře. Černá a červená sjezdovka jsou osvětleny. Před večerním lyžováním jsou sjezdovky znovu urolbovány. K dispozici je přes 500 metrů dlouhý dvoukotvový vlek, v dětském parku 60 metrový lanový vlek. Součástí areálu je moderní samoobslužná restaurace s dětským koutkem. Je zde také nová půjčovna lyží a profesionální lyžařská škola s možností úschovy vlastního lyžařského vybavení. Připojení k internetu přes wifi je zdarma. V areálu se o Vás postará vyškolený personál.
Rekreace a služby v okolí
V létě se v okolí skiareálu nachází naučná geologická stezka Feistův kopec - Ski areál Hartman: Pozoruhodné žulové útvary, ze kterých se geologická stezka skládá, byly objeveny při výstavbě Lyžařského areálu Hartman v roce 2011. Areál je součástí návrší Feistův kopec (711 m. n. m.) dominujícího severnímu okolí Olešnice v Orlických horách. Naučná stezka Vás v devíti zastaveních provede nejzajímavějšími místy tohoto geomorfologicky ojedinělého typu reliéfu.