Server České hory  Poloha a dosažitelnost

Skiareál se nachází v Olešnici v Orlických horách. Po příjezdu na olešnické náměstí pojedete nahoru, okolo kostela. Cestu pravidelně udržujeme posypem, příjezd je možný bez řetězů. Jedete-li přes Náchod, doporučujeme cestu přes Polsko - hraniční přechod Lewin Klodzki. Parkování je zdarma. GPS 50.374458, 16.309834

  Vybavení a služby

Úplně nový SKI areál Hartman byl dokončen v lednu 2012. Celkem tři denně upravované sjezdové tratě s umělým zasněžováním o celkové délce přes 2000m, převýšením 100m a bezpečným dojezdem uspokojí méně zkušené i náročnější lyžaře. Černá a červená sjezdovka jsou osvětleny. Před večerním lyžováním jsou sjezdovky znovu urolbovány. K dispozici je přes 500 metrů dlouhý dvoukotvový vlek, v dětském parku 60 metrový lanový vlek. Součástí areálu je moderní samoobslužná restaurace s dětským koutkem. Je zde také nová půjčovna lyží a profesionální lyžařská škola s možností úschovy vlastního lyžařského vybavení. Připojení k internetu přes wifi je zdarma. V areálu se o Vás postará vyškolený personál.

  Rekreace a služby v okolí

V létě se v okolí skiareálu nachází naučná geologická stezka Feistův kopec - Ski areál Hartman: Pozoruhodné žulové útvary, ze kterých se geologická stezka skládá, byly objeveny při výstavbě Lyžařského areálu Hartman v roce 2011. Areál je součástí návrší Feistův kopec (711 m. n. m.) dominujícího severnímu okolí Olešnice v Orlických horách. Naučná stezka Vás v devíti zastaveních provede nejzajímavějšími místy tohoto geomorfologicky ojedinělého typu reliéfu.

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Orlické hory
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Orlické hory
Stav sněhu v lyžařských střediscích