Ski areál Máchovka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Podkrkonošský ski areál Máchovka najdete v Nové Pace u zimního stadionu.
Vybavení a služby
Ski areál Máchovka leží v bezprostřední blízkosti zimního stadionu v Nové Pace. Ski areál nejčastěji využívají rodiče s dětmi a školní mládež. Hlavní devízou areálu je kvalitní vysněžení technickým sněhem pomocí zasněžovacího systému a strojní úprava lyžařských ploch. V posledních letech prošel ski areál rozsáhlou modernizací a rekonstrukcí. V současné době je u areálu uměle osvětlená červená (téměř černá) sjezdová trať měřící 350m a nově také červená a modrá sjezdovka měřící 550m.

Sjezdovky jsou technicky zasněžovány smíšeným systémem vrtulových kanonů a zasněžovacích tyčí (Happy Snow, ARECO, SNOWSTAR a BÄCHLER). Sjezdovky jsou denně upravovány rolbami PistenBully a Leitner.

K dispozici je na sjezdovkách vlek Dopelmayr s kotvovými unašeči s regulací rychlosti délky 400m, dále Tatrapoma S s talířovými unašeči délky 200m, lyžařský vlek lanový pro děti délky 60m a lyžařský pás pro výuku lyžování délky 30m. Parkoviště je u nástupní stanice, kde najdete také WC i pro imobilní a nově rekonstruovaná restaurace. V areálu, který je vybaven snowparkem a skicrossovou tratí, je také dětský park s lyžařským kolotočem.
Turistické zajímavosti v okolí
TOPlist