TOPlist
České hory » Český Ráj » Skiareály » Lyžařský areál V Popelkách

Lyžařský areál V Popelkách

Lyžařský areál V Popelkách
Místo: 
Lomnice nad Popelkou
Adresa: 
LSK Lomnice nad Popelkou, V Popelkách 1247, Lomnice n.P.
Telefon: 
+420-481 671 250
Web adresa:
www.ceskehory.cz/v-popelkach
www.lsklomnice.cz

Poloha a dosažitelnost

Areál se nachází v Lomnici nad Popelkou.

Vybavení a služby

Kompletní areál pro klasické lyžování. Z areálu vybíhají standardní běžecké tratě v délkách 2, 3, 4 a 5 km, které jsou v zimním období pravidelně udržovány. Tyto tratě se prolínají s turistickou lyžařskou magistrálou Kozákov – Tábor – Klepanda – Nová Paka. K hlavním zařízením a zároveň nejdůležitější kulise areálu "V Popelkách" patří skokanské můstky K6, K13, K27, K43 a K70.

Běžecké tratě

V lyžařském areálu jsou standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km, které jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu již druhým rokem LSK upravuje malý okruh v délce 1km. Tratě jsou značeny terčíky a LSK prosí jejich návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedošlo ke střetu lyžařu v nepřehledných částech trati.

Pro veřejnost LSK dále dle sněhových podmínek upravuje Lomnickou lyžařskou magistrálu. Její mapu si můžete prohlédnout na mapách Google ZDE.

Na úpravu Lomnické lyžařské magistrály finančně přispívá Město Lomnice nad Popelkou. Páteřní trasa kopíruje Zlatou stezku Českého ráje. Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25km okolo Lomnice nad Popelkou.
Provozovatel: LSK Lomnice nad Popelkou