PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Český Ráj » Skiareály » Lyžařský areál V Popelkách

Lyžařský areál V Popelkách

Lyžařský areál V Popelkách
Místo: 
Lomnice nad Popelkou
Adresa: 
LSK Lomnice nad Popelkou, V Popelkách 1247, Lomnice n.P.
Telefon: 
+420-481 671 250
E-mail: 
Web adresa:
www.ceskehory.cz/v-popelkach www.lsklomnice.cz
Kompletní areál pro klasické lyžování v Lomnici nad Popelkou. Pravidelně udržované běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km. Skokanské můstky.


Jaká je poloha a dosažitelnost areálu?

Areál se nachází v Lomnici nad Popelkou.

Jaké je vybavení a poskytované služby?

Kompletní areál pro klasické lyžování. Z areálu vybíhají standardní běžecké tratě v délkách 2, 3, 4 a 5 km, které jsou v zimním období pravidelně udržovány. Tyto tratě se prolínají s turistickou lyžařskou magistrálou Kozákov – Tábor – Klepanda – Nová Paka. K hlavním zařízením a zároveň nejdůležitější kulise areálu "V Popelkách" patří skokanské můstky K6, K13, K27, K43 a K70.

Jaké jsou ceny pro sezónu 2023/2024?

Aktuální ceník skipasů pro tuto sezónu naleznete ZDE >>

Jaké jsou běžecké tratě v okolí?

V lyžařském areálu jsou standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km, které jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu již druhým rokem LSK upravuje malý okruh v délce 1km. Tratě jsou značeny terčíky a LSK prosí jejich návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedošlo ke střetu lyžařu v nepřehledných částech trati.

Pro veřejnost LSK dále dle sněhových podmínek upravuje Lomnickou lyžařskou magistrálu. Její mapu si můžete prohlédnout na mapách Google ZDE.

Na úpravu Lomnické lyžařské magistrály finančně přispívá Město Lomnice nad Popelkou. Páteřní trasa kopíruje Zlatou stezku Českého ráje. Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25km okolo Lomnice nad Popelkou.

Jaké jsou turistické zajímavosti v okolí?

Provozovatel: LSK Lomnice nad Popelkou