TOPlist

Rodinné zimní středisko Mitterdorf

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Středisko leží v Německu, 7km za přechodem Strážný (směr Passau). 3km za přechodem odbočíte vpravo a dojedete přímo do Mitterdorfu. Lyžování v nadmořské výšce 850-1139m řadí Mitterdorf mezi nejvýše položené areály na Šumavě. Nadmořská výška zaručuje přírodní sníh po celou zimu.
Vybavení a služby
Rodinné zimní středisko. Překrásné výhledy, široké, bezpečné, rychlé či pomalé sjezdovky.

Nabízíme náročným lyžařům celkem téměř 6km sjezdových tratí, přes 100m extra široké sjezdovky (ideální pro bezpečný carving), černá sjezdovka splňující parametry FIS, kvalitní červená sjezdovka na které se pravidelně koná Mistrovství Německa v synchronním lyžování. Večerní lyžování každou středu a pátek. Celková přepravní kapacita 8 000 lyžařů za hodinu zajišťuje lyžování beze fron. Umělé zasněžování na všech sjezdovkách (kromě černé) prodlužuje zimní sezónu.

Nabízíme dětem: dětský Ski Cirkus s nadstandardně vybaveným zázemím, 4 lyžařské školy (s česky mluvícími instruktory), nová snowtubingová dráha, 3 modré široké a přehledné sjezdovky, boulovitá trať na vrcholu hory Almberg, 1,5km dlouhá jízda lesem po spojovací cestách mezi sjezdovkami, 2 ohřívárny k odpočinku a přípravě vlastních jídel, dětský koutek s možností hlídání dětí, 3 půjčovny lyží.

200m od centrální pokladny můžete využít 300m dlouhou upravovanou sjezdovku speciálně vyhrazenou pro sáňkování. Následující zimu bude na vrchol hory Almberg umístěn posuvný koberec a část sjezdovky Almwiesen bude vyhrazena pro sáňkování.