Ski Club Luka nad Jihlavou

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ski areál v Lukách nad Jihlavou, asi 12km od Jihlavy.

Jak k vleku:
Z Luk zamiřte na Brtnici (Puklice) a ihned po podjetí viaduktu zahněte doleva podél železničního náspu. Pokračujte po místní komunikaci (v případě velké sněhové nadílky se zde hůře vyhýbá protijedoucím vozidlům). Po necelých 700m napravo uvidíte sjezdovku - odbočte k ní, parkoviště je přímo u pokladny a nástupní stanice vleku. Nově jsou zpevněná parkovací stání podél cesty nad pokladnou - stačí nezajet na parkoviště a projet kolem pokladny výš po cestě. Pokud přijíždíte od Brtnice či Puklic, nepodjíždějte viadukt, jeďte rovně.

Nejedete-li autem:
Potom to budete ke sjezdovkám mít nejblíže z vlakového nádraží. Autobusové zastávky jsou trochu dál.

GPS souřadnice nástupní stanice vleku 49°22'1.957"N, 15°42'35.968"E
Vybavení a služby
Čtyřsedačková lanovka a dvoukotva STEMAG RAKOUSKO.

Udržujeme širokou sjezdovku (až 60m), jejíž délka je minimálně stejná, jako délka vleku (600m). Pokud v horní části pojedete směrem k občerstvení (chata Gizela), prodloužíte si sjezdovku o pár desítek metrů (asi na 660m). Tato sjezdovka je v celé délce osvětlena a zasněžována. Nezapomínáme na adrenalinové příznivce a stavíme jim nějaké ty překážky.

Pokud je dostatek přírodního sněhu, upravujeme ještě "turistickou" sjezdovku (koukněte se na mapku sjezdovek). Ta je podstatně delší, ale nemá takový sklon. Zato na ní bývá volněji, takže rodiny s dětmi si ji užijí.

Pokud budete unaveni lyžováním, máte možnost občerstvení přímo uprostřed sjezdovky v chatě "Gizela" (také G1, G2 je na Křemešníku). U krbových kamen lze ohřát promrzlé končetiny, u pultu s obsluhou pak můžete pořídit něco k doplnění energie a tekutin.

Každodenně jsou Vám k dispozici naši profesionální lyžařští a snowboardoví instruktoři.

Provozujeme také vlek na Křemešníku, viz. www.ceskehory.cz/ski-areal-kremesnik
 
Turistické zajímavosti v okolí
TOPlist