TOPlist

Lyžařský areál Hartmanice

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál se nachází přímo v Šumavském středisku Hartmanice. Přímo u sjezdovky je rozšířená komunikace určená k parkování cca pro 40 aut, na kterou navazuje upravené parkoviště pro dalších cca 50 aut. Parkování je samozřejmě ZDARMA. Další možnost parkování je přímo v centru Hartmanic, které je vzdálené přibližně 150m od areálu.
Vybavení a služby
LYŽAŘSKÝ AREÁL HARTMANICE -lyžování s více než 40ti letou tradicí. Svah o délce téměř 600m, s přepravní kapacitou lanovky 700 osob za hodinu,je zajímavý svým profilem, který přechází od mírného sklonu, ideálního pro učení dětí až po poměrně prudký svah vhodný i pro zkušené lyžaře. Proto je tou pravou volbou i pro rodiny s dětmi. Sjezdovka je denně strojně upravována a to speciálně i pro večerní lyžování, které probíhá denně na osvětleném svahu. V roce 2005 byl svah rozšířen a prodloužen o téměř 200m. A celý areál prošel rozsáhlou modernizací, takže nabízí návštěvníkům kompletní služby spojené s příjemným zážitkem na horách. Dostatečný výběr druhů jízdenek, uspokojí potřeby všech návštěvníků. Lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení.

Přímo v areálu se nachází 2 rychlá občerstvení (u dolní i horní stanice vleku) s pestrou nabídkou nápojů i rychlých jídel, s možností posezení. V Hartmanicích je dále možnost navštívit několik restaurací, z nichž nejbližší je vzdálena cca 150m od areálu.