TOPlist

Kořenov - Rejdice - SKIREGION.CZ

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Středisko Kořenov (650-800m n.m.) se nachází na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Dobrá dostupnost autem (hlavní silnice Jablonec Nad Nisou-Tanvald-Harrachov), autobusem nebo vlakem. Vzdálenosti - z Liberce 30km, z Jablonce 20km, z Harrachova 8km.

Lyžařské středisko Rejdice pro Vás zajišťuje autobusovou dopravu z Tanvaldu až přímo pod sjezdovky za dotovanou cenu 20,- Kč z jakékoliv zastávky. Ski bus vyjíždí z Tanvaldu v 8:45 ráno a z Rejdic vyráží na zpáteční cestu v 16:45. S provozovatelem je možné se dohodnout i na individuálním termínu přepravy.

Skibusy jezdí i na trase Praha - Rejdice a zpět! Jedná se buď o standardní autobus Karosa nebo o menší minibus.

Více informací, přesný jízdní řád a kontakty na provozovatele přepravy na www.rejdice.cz
Vybavení a služby
Rejdický skiareál obsluhuje jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 950 osob/hod., jeden vlek typu Poma a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Délka sjezdových tratí je 950m, obtížností se pohybuje mezi modrou a čevenou - jsou tedy vhodná i pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře. V Rejdicích se používá bezdotykový odbavovací systém Skidata. To našim klientům umožňuje pohodlné odbavení na lanovce i vleku bez zbytečného zdržování, hledání průkazu (takže riziko jeho ztráty je minimální) apod.

Sjezdové tratě v Rejdicích jsou strojově upravovány každý večer a poté každé ráno. Je-li to třeba vzhledem k počasí, sjezdovky jsou upravovány průběžně i během dne. Areál disponuje kompletním zasněžováním vyskotlakými sněžnými děly, můžeme Vám tedy poskytnou jistotu sněhové pokrývky i při suchých mrazech.

Rejdický Elan snowpark patří mezi nejlepší a nejvyhlášenejší snowparky v České republice. Rejdický snowpark sponzoruje firma Elan Snowboards (dovozce Snowboard Zezula, web Elan). Na délku měří takřka celý kilometr a do šířky má až 200m. Podle podmínek se počet překážek pohybuje až kolem čísla patnáct. Jsou-li vhodné podmínky, Rejdice Vám můžou jako jedno z mála středisek nabídnout svezení v upravené u-rampě. Snowpark vznikl dle projektu nejzkušenějších českých snowbordistů, kteří do něj vložili všechny své zkušenosti z českých i alpských snowparků.

SKIREGION.CZ je největší lyžařská oblast v České republice, která se nachází na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. Sdružuje lyžařská střediska: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice, Příchovice. Ve všech lyžařských areálech můžete jezdit na „jeden“ lístek.