Server České hory  Poloha a dosažitelnost

Středisko Kořenov (650-800m n.m.) se nachází na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Dobrá dostupnost autem (hlavní silnice Jablonec Nad Nisou-Tanvald-Harrachov), autobusem nebo vlakem. Vzdálenosti - z Liberce 30km, z Jablonce 20km, z Harrachova 8km.

Lyžařské středisko Rejdice pro Vás zajišťuje autobusovou dopravu z Tanvaldu až přímo pod sjezdovky za dotovanou cenu 20,- Kč z jakékoliv zastávky. Ski bus vyjíždí z Tanvaldu v 8:45 ráno a z Rejdic vyráží na zpáteční cestu v 16:45. S provozovatelem je možné se dohodnout i na individuálním termínu přepravy.

Skibusy jezdí i na trase Praha - Rejdice a zpět! Jedná se buď o standardní autobus Karosa nebo o menší minibus.

Více informací, přesný jízdní řád a kontakty na provozovatele přepravy na www.rejdice.cz

  Vybavení a služby

Rejdický skiareál obsluhuje jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 950 osob/hod., jeden vlek typu Poma a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Délka sjezdových tratí je 950m, obtížností se pohybuje mezi modrou a čevenou - jsou tedy vhodná i pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře. V Rejdicích se používá bezdotykový odbavovací systém Skidata. To našim klientům umožňuje pohodlné odbavení na lanovce i vleku bez zbytečného zdržování, hledání průkazu (takže riziko jeho ztráty je minimální) apod.

Sjezdové tratě v Rejdicích jsou strojově upravovány každý večer a poté každé ráno. Je-li to třeba vzhledem k počasí, sjezdovky jsou upravovány průběžně i během dne. Areál disponuje kompletním zasněžováním vyskotlakými sněžnými děly, můžeme Vám tedy poskytnou jistotu sněhové pokrývky i při suchých mrazech.

Rejdický Elan snowpark patří mezi nejlepší a nejvyhlášenejší snowparky v České republice. Rejdický snowpark sponzoruje firma Elan Snowboards (dovozce Snowboard Zezula, web Elan). Na délku měří takřka celý kilometr a do šířky má až 200m. Podle podmínek se počet překážek pohybuje až kolem čísla patnáct. Jsou-li vhodné podmínky, Rejdice Vám můžou jako jedno z mála středisek nabídnout svezení v upravené u-rampě. Snowpark vznikl dle projektu nejzkušenějších českých snowbordistů, kteří do něj vložili všechny své zkušenosti z českých i alpských snowparků.

SKIREGION.CZ je největší lyžařská oblast v České republice, která se nachází na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. Sdružuje lyžařská střediska: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice, Příchovice. Ve všech lyžařských areálech můžete jezdit na „jeden“ lístek.

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Jizerské hory
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Jizerské hory
Stav sněhu v lyžařských střediscích