Server České hory  Poloha a dosažitelnost

SKI CENTRUM KOHÚTKA se nachází v katastru obce Nový Hrozenkov, na česko-slovenské hranici v pohoří Javorníky, v nadmořské výšce 913 m.n.m.

Přístupové komunkace z české i slovenské strany hranice jsou sjízdné, z české strany je povolen vjezd autobusů pouze do 10 tun. Obě komunikace jsou sjízdné také v zimním období (sněhové řetězy a zimní výbavu s sebou), naše společnost je udržuje pravidelně vlastními prostředky. V zimním období je z české strany provoz řízen službou, v letním období semaforem - čekací doba cca 10 minut.

Výjezd a parkování ZDARMA (není potřeba povolení). SKIBUS od semaforu Vranča 8.30 až 13.30 kyvadlově.

Nabídka příjezdové trasy:
Praha-Brno-Olomouc-Hranice na Moravě-Valašské Meziříčí-Vsetín-Nový Hrozenkov(směr Velké karlovice). V Novém Hrozenkově doprava do údolí Vranča a na konečné autobusu znovu doprava (pozor služba nebo semafor) do lyžařského střediska-sedlo pod Kohútkou.

Bratislava-Trnava- Trenčín-Púchov(doleva směr Zlín)-Lúky pod Makytou(doprava směr Lazy pod Makytou)-Lazy pod Makytou-Čertov. Po místní komunikaci 6km do kopce do lyžařského střediska-sedlo pod Kohútkou.

  Vybavení a služby

Ve středisku se nachází velké množství sjezdových tratí nejen pro zdatné lyžaře, ale také pro začátečníky. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány. V případě nedostatku sněhu jsou tratě uměle zasněžovány. Návštěvníkům je k dispozici večerní lyžování pravidelně každou sobotu 18:00-21:00 hod., ski servis, půjčovna lyží (snowboard, sjezdařská i běžecká výzbroj), lyžařská škola, restaurace, Kohútka a Ski bufet Kuřátko.

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Beskydy
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Beskydy
Stav sněhu v lyžařských střediscích