Ski areál Kněžický vrch - Vrchlabí

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál sídlí na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí. Svým umístěním má velice výhodnou polohu, nachází se pouze 10 min chůze od historického centra Vrchlabí při obchvatu na Špindlerův Mlýn. Z Kněžického vrchu (710m n.m.)), je krásný výhled na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš.
Vybavení a služby
Lanovka Vás dopraví na Kněžický vrch 700m n.m., s krásným výhledem na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš. Zajišťuje pohodlný přístup na běžecké tratě Benecka a Míseček s délkou až 50km. Pro lyžařskou veřejnost jsou k dispozici 3 vleky a 1 lanová dráha s celkovou přepravní kapacitou 4600 os./hod. Sjezdovky jsou uměle zasněžované a terény jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Pro lyžaře začátečníky je možnost využití kurzů v lyžařské škole Lenka. Lyžařská škola Lenka je vedena bývalou reprezentantkou ve sjezdovém lyžování Lenkou Kebrlovou – Barešovou. Na Olympijských hrách v Calgary 1988 dosáhla 5.místa. Své zkušenosti uplatnila i v Kanadě, kde vyučovala lyžování ve známém zimním středisku Whistler.

Jednou z dalších služeb jsou 3 parkoviště jen pro návštěvníky Ski – areálu, bufetové občerstvení, WC, půjčovna lyží. Další půjčovna a lyžařská škola u vleku Imlauf, taktéž s občerstvením.
TOPlist