Ski areál Ještěd

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ski areál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. (Český Innsbruck).
Vybavení a služby
Skiareál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. (Český Innsbruck). V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v ČR, s velmi dobrou dostupností zvláště pro návštěvníky z Prahy a severní části Středočeského kraje.

Pro letošní sezónu je pro pražské návštěvníky připravena doprava skibusem přímo do areálu. Z krajského města Liberec se mohou návštěvníci dostat do areálu prostřednictvím MHD, 200 metrů od konečné stanice tramvaje je dolní stanice LD Skalka. Pěti hvězdičkové středisko dle hodnocení SPLV. Umístění na 3. místě mezi českými areály dle analýzy SWOT pro rok 2009. Má za sebou infrastrukturu velkého města. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou, nebo využít některou z dalších odstavných ploch v areálu samozřejmě zdarma. Skiareál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka a další dvě cvičné louky přímo u konečné tramvaje. Na cvičné louce u konečné tramvaje je umístěn dětský park Snow Kidz s pojízdným kobercem, provázkovým vlekem, kolotočem a dalšími atrakcemi pro nejmenší návštěvníky. Dalším jistě zajímavým produktem pro návštěvníky je společná vstupenka na denní lyžování ve skiareálu a následnou možnost návštěvy aquaparku za výrazně zvýhodněnou cenou pod názvem „Z lyží do aquaparku“. Na webových stránkách naleznou návštěvníci interaktivní mapu, která detailně popisuje celý areál, sjezdovky areálu jsou osazeny čtyřmi webovými kamerami v HD rozlišení, které právě v této mapě můžou návštěvníkovi ihned zprostředkovat co se právě na sjezdovkách děje a jak vypadá jejich provoz. Samozřejmostí je rovněž kvalitní občerstvení ať už na každé sjezdovce, nebo v centrální samoobslužné restauraci se sociálním zázemím.
Půjčovna lyží a SNB, ski servis, nabídka lyžařského vybavení, nových lyží a snowboardů. Lyžařská a Snowboardová škola, lyžařská škola pro děti i dospělé, lyžařská školka. Kvalitní Snowpark evropské úrovně na Pláních, který je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro zkušené jezdce. Vynikající místo pro zábavu i odpočinek. Letos opět s novinkami. Nedílnou součástí Sportovního areálu Ještěd je i sportovní a rekreační areál Vesec, který je určen nejen pro vrcholové sportovní akce v klasickém lyžování (běžecké disciplíny), ale i pro rekreační lyžování a další celoroční sportovní a rekreační aktivity, včetně kulturních akcí. Rozkládá se na ploše 99,96 ha. Běžecké tratě jsou vybaveny zasněžovacím zařízením. Parkování v areálu celoročně zdarma. Pro návštěvníky jsme zde připravili úschovnu zavazadel a zprovoznili jsme šatny a sprchy. Dění v areálu můžou návštěvníci sledovat prostřednictví web kamery, která je umístěna na správní budově. K dispozici je wifi síť, připojení na internet. Nedílnou součástí jsou zajímavé sportovní akce, o jejichž konání se návštěvníci dozvědí na našich stránkách www.skijested.cz. Všechny budovy v areálech mají bezbariérový přístup.
TOPlist