PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

SKICENTRUM Deštné v Orlických horách

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Obec Deštné v Orlických horách leží v nadmořské výšce 650 metrů v údolí říčky Bělé a Deštenského potoka. Ze severovýchodu ji rámuje zalesněný hřeben Orlických hor s Velkou a Malou Deštnou, na západě pak vrchol Špičáku. Do Deštného v Orlických horách se dostanete ze tří různých směrů. Pohodlně vás sem dovede několik hlavních silnic z různých směrů. Velkou výhodou je i krátký dojezd – z Hradce Králové sem autem dojedete za necelých padesát minut, z Pardubice za hodinu a pár minut. Cesta z Prahy potom nezabere více než necelé dvě hodiny. Parkuje se zde zcela zdarma, a to přímo pod sjezdovými tratěmi.
Vybavení a služby
Vyrazte do Deštného. Nabízí skvělé lyžování v srdci Orlických hor.

V malebné přírodě Orlických hor najdete středisko Deštné v Orlických horách, které nabízí skvělé lyžování. Ať už se chystáte učit děti, nebo patříte mezi zdatné lyžaře, zde budete mít skvělé zázemí. A také nadstandardní ubytování jen kousek od sjezdovek.

Deštné v Orlických horách je po právu známé jako lyžařské středisko vhodné jak pro děti, tak pro dospělé. Sjezdovým lyžařům nabízí na jeden skipas tratě všech obtížností. O dostatečnou sněhovou pokrývku se stará výkonný zasněžovací systém a rolba se systémem Snowsat. Ve dvou vzájemně propojených areálech naleznete celkem čtyři vleky a dvě lanovky. Dvousedačka se nachází v Areálu Marta I, čtyřsedačka v potom je v Areálu Marta II.

Před letošní sezonou areál spustil na svém webu e-shop. „Abychom předešli shlukování lidí u pokladen, zavedli jsme možnost zakoupit skipasy online. Lidé si je objednají a vyzvednou v pick-up boxech u pokladen v areálu Marta II. Nemusejí tak stát u pokladen. Zájemci si mohou skipasy také nechat poslat přímo domů. E-shop naleznete na našich stránkách,“ říká Kristýna Řezníčková ze skicentra Deštné.

Areál je rozdělený na dvě části, jedna je vhodná pro rodiny s dětmi a začátečníky, druhá spíše pro zkušenější sportovce. Rodinnou část lemuje dětská zábavná dráha se sněhovými boulemi a hračkami. Zdejší lyžařská škola se může pochlubit osvědčením APUL, dětským Yettiho hřištěm, dvěma provazovými vleky, pojízdným pásem SUNKID, dětským kolotočem a iglu stanem. Zábavu si užijete také v YOURparku. Součástí areálu je také vybavená půjčovna a servis veškerého vybavení.

Větší areál s černou „Závodní“, červenou „Sportovní“, modrou „Turistickou“ sjezdovkou je alternativa pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Velmi oblíbené je také večerní lyžování na sedačkových lanovkách , které jsou v sezóně v provozu každý den od 18:00 do 21:00 hodin. Osvětlená Sportovní (červená) a Turistická (modrá) sjezdovka o celkové délce 2100 metrů tvoří jedno z nejatraktivnějších večerních lyžování v České republice. Nedávnou novinkou je také značné rozšíření lesní části modré sjezdovky.