PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Černá hora - J.Lázně - SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Janské Lázně se nachází ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou horou (1299 m.n.m.) nedaleko Trutnova (15 km). V hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály SkiResort ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU zajištěna skibusy.

• 1.Centrální parkoviště u dolní stanice kabinkové lanové dráhy Černohorský Express - Parkování 1 den (0.00 - 24.00 hod.) = 70,- Kč, parkování ZDARMA = 17.00 - 22.00 hod. (večerní lyžování na Protěži)

• 2.Parkoviště Hoffmannovy Boudy - Parkování 1 den = 70,- Kč

• 3.Parkoviště Formánky - Parkování 1 den = 70,- Kč

V hlavní sezóně možnost využití skibusových linek Janské Lázně – Pec pod Sněžkou, Černý Důl – Janské Lázně, nebo Janské Lázně – Svoboda nad Úpou k dopravě návštěvníků k dolní stanici kabinkové lanovky Černohorský Express. V docházkové vzdálenosti též sedačková lanovka Protěž s pokladnou. Využít je možné i pokladnu a parkoviště u lanovky Hofmanky Express.
Vybavení a služby
Areál v Janských Lázních je součástí největšího lyžařského resortu v Česku – SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Černohorský areál nabízí 17,5 km sjezdovek, včetně nejdelších až 3 km dlouhých tratí. V areálu je i nejdelší osvětlená sjezdovka Protěž (1,6 km) pro večerní lyžování. Z Janských Lázní na Černou horu Vás vyveze jediná 8-mi místná kabinková lanovka v ČR. Můžete využít šestisedačkovou lanovku Hofmanky Express. V areálu jsou dvě dětské lokality se zázemím, bistrem, toaletami a dětským koutkem (lokalita Sporty blízko horní stanice kabinkové lanovky, lokalita Formánek za Lesním domem). K výuce dětí slouží LIVE park s pojízdnými koberci a dětskými vleky, kde vyučuje oficiální lyžařská škola SkiResort Live. Z vrcholu Černé hory vede 3,5 km dlouhá Černohorská sáňkařská cesta, její použití je bezplatné. V areálu Bistro&Restaurant Na lanovce, Pizza&Restaurant Protěž i FordBar – après ski. Vyzkoušejte i SkiResort hotel OMNIA**** blízko dolní stanice kabinkové lanovky.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC tvoří 6 areálů – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Největší lyžařský resort v Česku nabízí 50 km sjezdovek, 8 lanovek a 41 vleků a pojízdných koberců. Užijte si rozmanité lyžařské terény, zábavné tratě obřího slalomu s časomírou, radary pro měření sjezdové rychlosti, či sjezdovku Funline s překážkami, klopenými zatáčkami a tunelem.

Využijte pro přesun mezi areály SkiResortu skibusové linky, nebo unikátní lyžařské propojení SkiTour. SkiTour – to je propojení dvou největších areálů – Černé hory a Pece pod Sněžkou pomocí roleb a na lyžích.

SkiResort Live – lyžařská škola, půjčovna, servis, babysitting a LIVE parky s pojízdnými koberci v jednotlivých areálech hned u hlavních sjezdovek.

www.skiresort.cz