Černá hora - J.Lázně - SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Janské Lázně se nachází ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou horou (1299 m.n.m.) nedaleko Trutnova (15 km). V hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály SkiResort ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU zajištěna skibusy.

• 1.Centrální parkoviště u dolní stanice kabinkové lanové dráhy Černohorský Express - Parkování 1 den (0.00 - 24.00 hod.) = 60,- Kč, parkování ZDARMA = 17.00 - 24.00 hod. (večerní lyžování na Protěži)

• 2.Odstavná plocha pro automobily Hoffmannovy Boudy - Parkování 12 hodin – 50 Kč, 24 hodin – 100 Kč

• 3.Odstavná plocha pro automobily pod Lesním Domem - Parkování 1 den = 60,- Kč

V hlavní sezóně možnost využití skibusových linek Janské Lázně – Pec pod Sněžkou, Černý Důl – Janské Lázně, nebo Janské Lázně – Svoboda nad Úpou k dopravě návštěvníků k dolní stanici kabinkové lanovky Černohorský Express. V docházkové vzdálenosti též sedačková lanovka Protěž s pokladnou. Využít je možné i pokladnu a parkoviště u lanovky Hofmanky Express.
Vybavení a služby
Areál v Janských Lázních je součástí největšího lyžařského resortu v Česku – SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Černohorský areál nabízí 17,5 km sjezdovek, včetně nejdelších až 3 km dlouhých tratí. V areálu je i nejdelší osvětlená sjezdovka Protěž (1,6 km) pro večerní lyžování. Z Janských Lázní na Černou horu Vás vyveze jediná 8-mi místná kabinková lanovka v ČR. Od roku 2015 je možné využít i novou šestisedačkovou lanovku Hofmanky Express. V areálu jsou dvě dětské lokality se zázemím, bistrem, toaletami a dětským koutkem (lokalita Sporty blízko horní stanice kabinkové lanovky, lokalita Formánek za Lesním domem). K výuce dětí slouží od roku 2016 také nové LIVE parky s pojízdnými koberci a dětskými vleky, kde vyučuje oficiální lyžařská škola SkiResort LIVE. Z vrcholu Černé hory vede 3,5 km dlouhá Černohorská sáňkařská cesta, její použití je bezplatné. V areálu Bistro&Restaurant Na lanovce, Pizza&Restaurant Protěž i FordBar – après ski. Vyzkoušejte i SkiResort hotel OMNIA**** blízko dolní stanice kabinkové lanovky.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC tvoří 5 areálů – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Největší lyžařský resort v Česku nabízí 41 km sjezdovek , 8 lanovek, 30 vleků a 5 pojezdové pásy. Užijte si rozmanité lyžařské terény, zábavné tratě obřího slalomu s časomírou, radary pro měření sjezdové rychlosti, či sjezdovku Funline s překážkami, klopenými zatáčkami a tunelem.

Využijte pro přesun mezi areály SkiResortu skibusové linky, nebo unikátní lyžařské propojení SkiTour. SkiTour – to je propojení dvou největších areálů – Černé hory a Pece pod Sněžkou pomocí roleb a na lyžích.

www.skiresort.cz
TOPlist