TOPlist

Lyžařský areál Čeřínek u Jihlavy

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský vlek pod vrcholem Čeřínek (761 m n. m.) se nachází poblíž obce Cejle na Českomoravské vysočině. Od krajského města je vzdálen cca 16 km. Nejbližší stanice vlaku v obci Kostelec u Jihlavy nebo Dolní Cerkev ( oboje cca 5 km ), autobusová zastávka v obci Cejle ( cca 3 km ). Osobním autem je vlek dostupný až k parkovišti u spodní i horní stanice vleku.
Vybavení a služby
Dva vleky 600 m a 400 m, převýšení 98 m a 67 m, umělé zasněžování, osvětlení, upravovaná denně rolbou PISTEN BULLY PB260 ( KÄSSBOHRER NĚMECKO ).
Parkování zdarma, kapacita 60 osobních aut, vzdálenost 50 m od vleku.
Lyžařská škola: p. Kristinus 607 577 112, cena dohodou.
Rekreace a služby v okolí
Okolí Čerínku je doslova rájem běžkařů. Můžete využít značených turistických tras a vyšlápnou vlastní stopu v závějích sněhu nebo pohodlně po prošláplých stopách. Strojově je upravován okruh 5 km. Areál je situován v CHKO Čeřínek.
Treking - Poblíž vleku se kříží všechny barvy značených turistických tras. Každý si tu najde okruh, který mu bude vyhovovat.
Kolo - Na kole můžete projet buď jako trial po značených trasách nebo pohodlně po lesních asfaltkách nebo prašných cestách. I na kole si vybere každý svou ideální cestu.
Plavání - Pro letní čvachtání je k dispozici 3km vzdálený rybník nebo venkovní část Vodního ráje v Jihlavě (12km). V zimě pak krytá část Vodního ráje se saunou, párou a masážemi nebo plavecký bazén v Jihlavě.
Relaxace - Hluboké lesy, které obklopují chatu přímo vyzývají k bloudění v nich. Určitě Vás přivedou na myšlenky, které se nebudou týkat Vaší práce, pokud budete chtít a k tomu najdete i hodně hub, když u nás budete v tu správnou dobu.
Volejbal - I volejbal si u nás zahrajete. Hřiště sice není určeno pro světová mistrovství, ale pro zábavu jistě postačí
V 16 km vzdálené Jihlavě najdete nepřeberné množství restaurací, kina, divadlo, kryté koupaliště, ZOO a mnoho jiného.
Rolby : LEITNER 400 Turbo ( PRINOTH ITÁLIE ) LAVINA (BESKYDSPORT ČR)
Sněžné skútry : TAJGA TLR 500 ( RUSKO ) BURAN 640 A Klasik ( RUSKO )
Turnikety : Automatický kontaktní odbavovací systém s čipovými kartami – záloha na kartu 50,- Kč Automatický bezkontaktní odbavovací systém s magnetickými kartami – záloha na kartu 100,- Kč
Zasněžování : 1 x sněhové dělo G-4 ( B-ROLL Poprad SK ) 2 x shěnová tyč GORAL IV ( B-ROLL Poprad SK )