PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Skiareál Benecko

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Skiareál Benecko se nachází v nadmořské výšce 700 - 1 000 m n.m.
Vybavení a služby
Díky své unikátní poloze okolo 900 m n. m. se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Na Benecku se nachází celkově 5,5km sjezdovek, z toho se zasněžuje 75 %.

Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi (Akce Veselé soboty). Najdete u nás rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky, dětský skipark (Havrland) a Family arénu (Family aréna). Máme pro Vás 4sedačkovou lanovku, 12 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování.

VESELÉ SOBOTY - Lyžujte v sobotu celý den za cenu půldenní jízdenky (tedy za cenu 4hodinnové). Večerní lyžování se na tuto akci nevztahuje. AKCE -25% - V období celé vedlejší sezóny (do 20.12.2019, od 7.3.2020) a v hlavní sezóně v období od 4.1. – 31.1.2020 poskytujeme s kartou hosta slevu 25% na vícedenní skipasy.

Pokud nejezdíte na lyžích ani snowboardu, ale dáváte přednost běžkám, jsou pro Vás připravené běžkařské tratě, na kterých se můžete věnovat klasice i bruslení. Na Benecku můžete i sáňkovat a bobovat. Vašim aktivitám se meze nekladou!

Ski Areál Benecko v zimním období poskytuje:
- 5,5 kilometru pravidelně upravovaných sjezdovek všech obtížnosti
- 1 lanovka 12 vleků a 2 dětské pásy
- umělé zasněžování
- večerní lyžování každý den na urolbovaných sjezdovkách Kejnos a HSK (od 19 do 21)
- slalom s časomírou na HSK, úsek měřený radarem na Zvonu, freestylové překážky na Kejnose a 2 snowtubingy
- všechny skipasy jsou přenosné (vyjma celosezónních)
- strojově upravované běžecké tratě (turistické i závodní)…jejich úpravu sledujte na http://www.benecko.info/aktivity/zima/bezky/
- lyžařské školy
- půjčovny lyží, snowboardů, saní apod.
- restaurace, rychlé občerstvení, WC
- ubytování v blízkosti sjezdovek
- parkování u lanovky zdarma

Po celý týden jsou lyžařskými školami připraveny animační programy pro děti – sobota - Benecké pasování, neděle - Sněhománie, pátek - závod Slalom speciál (3-12 let).