Lanovka Velká Úpa - Portášovy Boudy

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lanovka se nachází nedaleko centra Velké Úpy.
GPS: 50°41'25.678"N, 15°46'5.936"E
Popis lanovky a služby
Sedačková lanovka dlouhá 1464m spojuje Velkou Úpu a Portášovy Boudy. Překonává převýšení 350 m a dopraví vás do nadmořské výšky 1062 m. Při maximální rychlosti 2,5 m/s trvá jízda necelých 10 minut. Celkový počet 142 sedaček a jejich časový interval 8 s zaručuje krátké čekací časy.

V létě 2018 se u horní stanice lanovky Portášky otvírá Herní krajiny Pecka – unikátní soubor dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanových stezek a prolézaček. Vstup do areálu Pecky je bezplatný.
SkiResort ČERNÁ HORA – PEC u horní stanice lanovky Portášky otvírá v červenci a srpnu půjčovnu horských koloběžek SkiResort Live. Z Portášek do Velké Úpy můžete sjet po některé ze 3 koloběžkových tras. V lokalitě mezi Černou horou, Pecí pod Sněžkou a Velkou Úpou je vytipováno zhruba 60 km koloběžkových tratí. Půjčovnu koloběžek SkiResort Live najdete také v Janských Lázních v budově kabinkové lanovky a na Černé hoře. V nabídce jsou tu i horská elektrokola SCOTT.
TourPAS – letní skipas na 3 letní lanovky SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC bez omezení počtu jízd na 1-7 dní. Platí na kabinkové lanovce Černohorský Express (Janské Lázně – Černá hora) a sedačkové lanovky Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou a Portášky ve Velké Úpě.
Více o letní nabídce SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC na www.skiresort.cz
TOPlist