PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Šumava, Český les a Lipno » VN Lipno - pláž Lipno nad Vltavou

VN Lipno - pláž Lipno nad Vltavou

Kvalita vody:  zhoršená jakost vody - nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 09.09.2023
Většina Lipenské přehrady leží CHKO Šumava. Svojí rozlohou se řadí mezi největší přehradu a největší vodní plochu na území ČR. Přehrada je zásobárnou vody, zdrojem elektrické energie, ale také vyhledávaným místem rekreace a největší rekreační oblastí jižních Čech. Je rájem vodních sportů, rybaření, jachtingu a dalších vodních radovánek. Díky své rozsáhlosti má několik pláží – např.: Horní Planá - písčitá pláž, vstup zdarma, občerstvení, půjčovna lodiček a šlapadel, minigolf, tenisový kurt, Přední Výtoň - písčitá pláž, vstup placený, občerstvení, dětské hřiště, tenisové kurty, Lipno - veřejná písčitá pláž, vstup zdarma, občerstvení. Frymburk - pláže v kempech Vřesná a Frymburk, pláže v Hrdoňově, v Černé v Pošumaví, Kovářově a na Větrníku. Na Lipně je provozována lodní doprava. Okolo přehrady jsou značené cyklotrasy, které propojují oblast pravého břehu s levým, jsou napojené i na cyklotrasy se sousedním Rakouskem. Pro pěší jsou tady připravené značené turistické trasy.

Obec: 

Druh: Přehrada

Vybavenost: Pláž je písečná a travnatá s výhledem na hladinu Lipna. U pláže je půjčovna šlapadel, kajaků a veslic, volejbalové hřiště, hřiště na nohejbal a dětské hřiště. Pro občerstevní zde funguje malý bufet, k dispozici je také neplacené parkoviště.

Kvalita vody ke koupání v dalších místech oblasti - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě VN Lipno - pláž Lipno nad Vltavou. Web: www.offtrack.cz/cs