PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Jizerské hory a Ještědský hřbet » Vodní nádrž Kristýna

Vodní nádrž Kristýna

Kvalita vody:  voda vhodná ke koupání. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 09.09.2023
Rekreační a sportovní areál Kristýna se nachází v kraji takzvaného Trojzemí, kde se v blízkosti nachází bod protínající státní hranice České republiky, Polska a Německa. Centrem tohoto areálu je vodní hladina stejnojmenné vodní nádrže. Dříve místo těžby kamene, v současné době zhruba 14 ha jezero vzniklé zatopením bývalého lomu s maximální hloubkou 28 metrů. Díky podzemnímu zdroji vody překvapuje studeností ale zároveň i čistotou svých vod.

Město: Hrádek nad Nisou

Druh: Přírodní koupaliště

Vybavenost: Ke slunění jsou připraveny písčité a travnaté pláže. Pro sportovní vyžití můžete využít hřiště na volejbal, plážový volejbal, tenis, lanové centrum nebo si v půjčovně vypůjčit lodičku. Občertvení nabízí stánky s občerstvením a restuarace. V areálu se nachází WC, sprchy a převlékárny. Na své si zde přijdou i rybáři. Součástí areálu je ikemp. Cyklisté mohou využít stezku vedoucí kolem nádrže, podél státních hranic až do německé Žitavy. Část této stezky je i pro in-line.

Kvalita vody ke koupání v dalších místech oblasti - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Vodní nádrž Kristýna. Web: www.offtrack.cz/cs