PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Lovosice

Město Lovosice leží v malebné labské rovině na levém břehu Labe, na samém úpatí Českého středohoří. Přirozenou dominantou města je Lovoš (národní přírodní rezervace - 570 m n. m.) se svým dvojčetem Kybičkou, s relativní výškou nad hladinou řeky asi 420 m. Rezervací prochází naučná stezka a na vrchu samém se nachází turistická chata z r. 1924. Hojně se zde vyskytují chráněné druhy rostlin (kosatec bezlistý, třemdava bílá, koniklec luční aj.). Charakteristické homolovité tvary řady dalších kopců Středohoří dávají krajině osobitý ráz, nápadný právě při pohledu od Lovosic. V nedalekém sousedství jsou vrchy Košťál se zříceninou hradu, Sutomský vrch, Boreč i sama "hromová hora" Milešovka. Vstupem do města po řece od severu je Porta Bohemica - Brána Čech, kde si Labe, poblíž Malých Žernosek, vynutilo průtok kaňonem a v těchto místech tvoří velký oblouk, kterým obtéká hradbu lovošského útvaru.

Litoměřicko-lovosická oblast je proslulá bohatstvím ovocných stromů a lány hospodářských plodin. Proto bývá právem nazývána Zahradou Čech.

Oficiální stránky města - Web: 

Informační centrum - Osvoboditelů 109/12, 410 30 Lovosice, tel.: 416 571 173, e-mail: info@meulovo.cz

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Lovosice. Web: www.offtrack.cz/cs

Lovosice - stará radniceLovosice - stará radnice
Stará radnice
Lovosice - radnice z parkuLovosice - radnice z parku
Radnice z parku
Lovosice - zámečekLovosice - zámeček
Zámeček
Lovosice - dětské hřištěLovosice - dětské hřiště
Dětské hřiště
Lovosice - přívozLovosice - přívoz
Přívoz
Lovosice z LovošeLovosice z Lovoše
Lovosice z Lovoše
Lovosice - hora LovošLovosice - hora Lovoš
Lovoš
Lovosice - hora LovošLovosice - hora Lovoš
Lovoš
Fotografie uživatelů
Pohled na Velké Žernoseky, přívoz
Lovosická rozhledna
Píšťanské jezero
LOVOŠ
k Házmburku
z lovošské vyhlídky
Radobílský kříž
Pohled z Radobílu