Poloha a dosažitelnost

Obec je obklopená horami, najdeme ji v nejvýchodnějším cípu Čech poblíž rozhraní Moravy a Polska v okrese Ústí nad Orlicí. Leží v nadmořské výšce 561 metrů pět kilometrů od města Králíky, nedaleko třetího nejvyššího pohoří České Republiky Králického Sněžníku. Jedinečná poloha umožňuje krátkodobé návštěvy sousedního Polska. Turisté tu mohou kromě silničního a železničního přechodu využít i husté sítě hraničních přechodů pro pěší a cyklisty. Králicko je jednou z nejméně ekologicky poškozených oblastí v České republice, a proto je i ideální oázou.

  Vybavení a služby

V objektu je čtyřlůžkový pokoj (možná přistýlka), kuchyňka s jídelním stolem, koupelna + WC a vstupní veranda. Kuchyňka je vybavena elektrickým vařičem, konvicí, mikrovlnou troubou, ledničkou a základním kuchyňským a jídelním nádobím. Parkování u domu. Uzamykatelná kolárna. V zahradě je ohniště s posezením. Vlastní venkovní vstup do ubytovací části. Ubytovací prostor je oddělen od ostatních prostor domu. Po dohodě možnost pohlídání dětí. Turistické ubytování - Karavan je určen pro letní turistické ubytování (3 os.), ale lze využít i k rozšíření kapacity objektu. Vybaven je třemi lůžky (bez přikrývek), vařičem, rychlovarnou konvicí, kuchyňským i jídelním nádobím. (Kolárna k dispozici)

  Rekreace a služby v okolí

V letních měsících okolí vybízí k návštěvám mnoha zajímavých turistických a cykloturistických míst Orlických hor a Králického Sněžníku. Nejblíže 3 km jihozápadně je vojenská pevnost Bouda s dvoukilometrovou sítí podzemních chodeb. Dva kilometry od pevnosti v nadmořské výšce 995m. je rozhledna na Suchém Vrchu. Severovýchodně od objektu je vojenské muzeum ve městě Králíky (5km). Z města je možné navštívit poutní místo Klášter Hedeč na hoře Matky Boží, který je vidět z dalekého okolí. Z obce Dolní Morava 7km vzdálené od města Králíky je možné uskutečnit výlet na třetí nejvyšší horu ČR Králický Sněžník. Možnost výletů do Polska (hraniční přechod 3km od ubytovacího zařízení) Vzdálenější cíle - Letohrad (barokní zámek s rozsáhlým parkem, muzeum řemesel). Koupání - Králíky - koupaliště, přehradní nádrž Pastviny - je vzdálena dvanáct kilometrů od Dolních Boříkovic. Je zde několik pláží s restauracemi, půjčovna lodí a letní provoz lanové dráhy pro horské koloběžky. Žamberk (22km) - plavecký bazén s dětským brouzdalištěm a skluzavkou, dětské pískoviště, 3 tobogany (79m, 83m a Kamikadze), masážní vana Whirpool, možnost zapůjčení sportovního náčiní, možnost koupání v řece, plážový volejbal, streetball, stolní tenis, aerobic, soc. zařízení, bufet, restaurace, parkoviště, Termální koupaliště ve Velkých Losinách u Šumperka je velkou turistickou atrakcí. Nachází se v severní části areálu lázeňského parku. Zpravidla je otevřeno od začátku května do konce září. Teplá voda má příznivé účinky na mnoho lidských neduhů. Pokud Velké Losiny navštívíte v zimě, je otevřen krytý bazén v lázeňském domě Eliška. Ten je v provozu celý rok.

Zpět


TOPlist
  U Olinky Dolní Boříkovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  U Olinky
Ceník ubytování a stravování