Zámek Červený hrádek - KVIZ Jirkov p.o. - Poloha, Služby, Okolí

Zámek Červený hrádek - KVIZ Jirkov p.o.

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Při příjezdu po silnici č.13 úsek Chomutov - Most, odbočka Jirkov - Vrskmaň - Vysoká Pec. Pokračujete do Jirkova, u autobusového nádraží vpravo, po hlavní silnici až do obce Červený Hrádek, zde odbočka doleva k zámeckému parkovišti.Pro hotelové hosty je povolen příjezd až k objektu zámku. Dále je zámek dostupný linkovou dopravou Chomutov - Jirkov - Most = zastávka Červený Hrádek (obec), pokračovat pěšky po značené odbočce doleva. Vlakem přijedete na stanici Jirkov-zastávka, odtud autobusem č.13 na autobusové nádraží v Jirkově, z autobusového nádraží pokračovat výše popsanou linkovou dopravou, nebo pěšky ulicí Červenohrádecká až do obce Červený Hrádek, v obci je značená odbočka doleva.
Vybavení a služby
Zámecký hotel nabízí ubytování v 1 až 3 lůžkových stylově zařízených pokojích a luxusních apartmánech. Kapacita hotelu je 55 lůžek. Pokoje jsou vybaveny TV, satelitem, lednicí a trezorem. Koupelna je samostatná, nebo společná pro 2-3 pokoje dle druhu ubytování. K dispozici je zámecká restaurace, která poskytuje 55 míst a je vhodná k uspořádání banketů, slavnostních večeří, rautů a svatebních hostin. Ve vinárně, v níž je míst 40, bývají pořádány oblíbené středověké hostiny. Zahradní oslavy, grilování, rožnění a jiné venkovní aktivity se konají v zámecké oranžerii.
Rekreace a služby v okolí
V okolí zámku je rozsáhlý anglický park a zámecká obora vhodná k pěší turistice. Vzhledem k tomu, že zámek stojí poblíž napojení na Krušnohorskou magistrálu jsou zde výborné podmínky pro cykloturistiku a běžecké lyžování, upravené stopy pro běžkaře jsou i mezi Lesnou (12,5km) a Pyšnou (5km). Vhodné místo k lyžování je skiareál Pyšná (5km) a Mezihoří (10km). V obci Červený Hrádek se nachází rekreační areál s bazénem pro plavce, brouzdalištěm se skluzavkou pro nejmenší, kurty pro volejbal a tenis, minigolfem, lodičkami a dětským hřištěm.
TOPlist