Poloha a dosažitelnost

Obec Valašská Bystřice leží asi 8km od Rožnova pod Radhoštěm. Objekt "Valašská chalupa" je asi 5 minut chůze z centra obce (OÚ, pošta, kostel, lékař, obchody), na jižní stráni. Asi 100m za chalupou začíná souvislý les. Příjezd je až k chalupě po asfaltové cestě, i v zimě bez řetězů. Po příjezdu od Rožnova je nutno dojet až ke kostelu, zde se odbočí doprava a asi po 200m opět doprava do koce - po 150m první chalupa vlevo.

  Vybavení a služby

Chalupa je kompletně vybavena k celoroční rekreaci. K dispozici jsou 3 ložnice po 2 lůžkách, v modré ložnici je i dětská postýlka. Kompletně vybavená kuchyně s kachlovým sporákem a přilehlou společenskou místností. 2 ložnice jsou umístěny v podkroví a odděleny místností s BTV a satelitem a počítačem. Koupelna a samostatné WC jsou umístěny v přízemí. Chalupa je v zimě vytápěna kachlovými kamny na dřevo. Směrem do zahrady - na jižní straně - je krytá veranda, terasa a zahradní posezení s krbem. Pro děti je zde pískoviště, dětská houpačka, houpací síť a kuželky. K dispozici je rovněž mini fit-centrum - rotoped, žíněnka, ribstol, činky, šipky. Parkovací plocha pro 2 auta je před chalupou. Máme pro Vás k dispozici 2 permanentní vstupenky do Valašského muzea v přírodě.

  Rekreace a služby v okolí

Valašská Bystřice leží poněkud stranou od hlavního turistického centra této oblasti - Rožnova pod Radhoštěm. Nicméně tento ji poskytuje velké zázemí - Valašské muzeum v přírodě, krytý bazén, koupaliště apod. Asi 7km od obce je přehrada Bystřička. Místo samotné je ideální pro letní i zimní turistiku - pěší, cyklo, běžky. Asi 600m od chalupy je lyžařský vlek - www.burov.cz. Na katastru obce je cca 10 restauračních zařízení - včetně několika umístěných na hřebenech hor. Autem je k dosažení řada atraktivních míst - Pustevny, Soláň, Velké Karlovice, Hukvaldy, Kopřivnice, Štramberk, Valašské Meziříčí, lázně teplice a řada dalších.

Zpět


TOPlist
  Valašská chalupa Valašská Bystřice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Valašská chalupa
Ceník ubytování a stravování