Ubytování v Orlických horách

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační chalupa se nachází v obci Dolní Orlice, která leží 3km od městečka Králíky v okresu Ústí nad Orlicí. Obec Dolní Orlice je asi 2km dlouhá a chalupa se nachází na jejím konci. Jako výchozí měrný bod je považována restaurace Čertovka, která leží u hlavní silnice mezi Králíky a Červenou vodou. Nejsnažším způsobem dopravy k rekreačnímu objektu je automobilová doprava. V obci Dolní Orlice je úzká asfaltová silnice, která končí před začátkem lesu nacházejícího se na levé straně silnice. Dále navazuje prašná zpevněná cesta, která vede až k rekreačnímu objektu. Silnice i cesta k rekreačnímu objektu jsou v zimním období udržovány, proto je v tomto období dostupnost bezproblémová. Při rekreaci v zimním období se doporučuje používání sněhových řetězů.
Vybavení a služby
Obývací pokoj - barevný televizor, sedací souprava jídelní stůl. Kuchyň - kachlová kamna,elekricka trouba kombinovaná s varnými plotýnkami, mikrovlnná trouba, kávovar, chladnička, kuchyňské nádobí. Ostatní - teplá voda, koupelna, 2x WC, kombinované vytápění (elektřina/tuhé palivo).

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný
Rekreace a služby v okolí
Obec Dolní Orlice leží 3km od městečka Králíky, které je turisticky zajímavým místem a oblastí pro své široké rekreační možnosti, které nabízí. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Králický Sněžník (15km), Suchý vrch s rozhlednou (8km), Zemská brána (18km), Ledříkova skála (18km), Pastvinská přehrada (16km). Město Králíky je proslulé vojenským muzeem, které se nachází v této lokalitě a vojenskými opevněními (Bouda 6km), která jsou rozmístěna v nedalekém okolí městečka. Vyznavači zimních sportů jako je sjedové lyžování, běh na lyžích a bruslení, zcela jistě najdou zalíbení v nedalekých lyžařských střediscích, upravených běžeckých stopách a možnosti bruslení. Nejbližším lyžařským vlekem, který je od objektu vzálen 2km, je vlek v sousední obci Šanov s možností večerního lyžování. Náročnější lyžaři mohou využít oblíbeného lyžařského střediska pod názvem Dolní Morava-SKI Sněžník na Dolní Moravě (15km), kde je nabízeno široké spektrum služeb. V zimním období je pro lyžaře a turisty zdarma zajišťována přeprava po obci Dolní Morava. Ve středisku jsou čtyři vleky. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány a zasněžovány technickým sněhem. Nejdelší sjezdová trať v tomto středisku dosahuje délky 1200m. Pro zájemce o výuku lyžování jsou na Dolní Moravně dvě lyžařské školy, které rovněž nabízí půjčování lyžařského vybavení. Další sjezdové tratě se nachází v Mladkově (Petrovičky 16km), lyžařské středisko Čenkovice (13km) a Králíkách (3km). Běžecké tratě se nacházejí v okolí Králík, Králíckého Sněžníku a Suchého vrchu. Z obce Mladkov je dostupná běžecká trať upravená pro bruslení. Lední bruslení lze provozovat na nově vybudovaném kluzišti v městečku Králíky (3km) a nebo na zamrzlé Pastvinské přehradě (16km).
TOPlist