Penzion Špičák

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází v centrální části Špičáku a 300m od vlakového nádraží. 100m je vzdálena zastávka autobusu. 350m je vzdálen sportovní lyžařský areál Špičák, 150m sedačková lanovka na vrchol Pancíře a 200m "Alpa louka" ideální svah pro mírně pokročilé lyžaře.Od 200 m do 800 m upravené běžecké tratě.Přímo u objektu v létě nástup na cyklotrasy.V létě jezdí autobus po národním parku Šumava a vozí kola.
Vybavení a služby
Apartmány mají vlastní sociální zařízení, kuchyňský kout vybavený lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a nádobím pro základní vaření. Na pokoji je TV/SAT a rádio. Parkování je bezplatné na vlastním parkovišti v oploceném objektu. V zimě je k dispozici lyžárna a servis lyží. V létě zahrada s lehátky, grilem a úschovnou kol.

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V okruhu 300m se nachází krytý bazén (v hotelu) tenisové kurty, sportovní hala. 4km je vzdálen hraniční přechod do Německa. Přímo u hraničního přechodu na německé straně plavecké bazény s vyhřívanou vodou. V místě je půjčovna lyžařského vybavení a v létě půjčovna kol.100 m od objektu prodejna potravin.V okruhu 500m se nachází několik restaurací a hotelů různých cenových skupin.Sedačkovou lanovou dráhou je možné dojet do hotelu Horizont kde je k dispozici Wellness centrum.10km od objektu se nachází na německé straně sportovní středisko Arber /Javor/které má parametry pro pořádaní světového poháru v Alpském lyžování a kde se každý rok jezdí závody světového poháru žen.V létě se nabízí velké množství pěších vycházek a sběr lesních plodů.Velmi navštěvovaný je Národní park Šumava jehož hranice jsou vzdáleny cca 9km a je dosažitelný na kole nebo autobusem který jezdí v letním období po celém národním parku.Velmi oblíbená je také návštěva Černého a Čertova jezera které jsou ledovcového původu a jsou vzdálena cca 5km.
TOPlist