U Šourase - Poloha, Služby, Okolí

U Šourase

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Obec Černý Důl leží na úpatí Černé Hory cca 12km od Vrchlabí, 4km od Jánských lázní (další orientační vzdálenosti – Pec pod Sněžkou 20km, Špindlerův Mlýn 23km, Mladé Buky 10km, Dolní Dvůr 8km). Do všech středisek jezdí v zimním období skibusy. Autobusové spojení: Vrchlabí nebo Trutnov - náměstí Černý Důl cca 200m, několikrát denně. Vlakové spojení: Vrchlabí, Svoboda nad Úpou dále autobusem –doporučujeme pouze jedincům s dostatkem volného času, dobrými nervy a flegmatikům. Aktuální informace o sněhových podmínkách, počasí a připravovaných akcích získáte na: www.skipark.cz nebo denně ČT2 8.00–8.30 Panorama
Vybavení a služby
Hostům slouží k ubytování 2 apartmány, příjemně a účelně vybavené s možnou obsazeností 2-6 osob. Vybavená kuchyňka a jídelní koutek je součástí každého stejně tak jako koupelnička s WC a se sprchovým koutem.
Rekreace a služby v okolí
Malá vesnička v údolí Stříbrného potoka nabízí svou polohou a občanskou vybaveností ideální podmínky pro rodinnou rekreaci. Apartmany u Šourase se nachází v klidné části této „střediskové“ vesničky. Sjezdové lyžování - terény pro všechny kategorie lyžařů. Pro lyžaře jsou 2 vleky a lanové dráhy vedoucí na Špičák do vzdálenosti 500 m, avšak již 200m od apartmánu je zastávka skibusu. Součástí areálu Markid je i moderní dětský Kidpark. Lanová dráha skýtá pro milovníky bílé stopy možnost „bez dřiny“ dosáhnout hřebenů Krkonoš a dále pokračovat po upravených běžeckých trasách. V místě je půjčovna lyží, snowboardů a lyžařské školy. Pernamentku lze použít i ve střediscích Mladé Buky a Dolní Dvůr. V Jánských Lázních je kabinová lanová dráha na Černou Horu, kde jsou 3Km sjezdových tratí a 10km běžeckých tratí. Drobné nákupy možno uskutečnit přímo v místě (samoobsluha). Svařáček a něco k zakousnutí nabízejí restaurace a útulné hospůdky v místě.
TOPlist