Poloha a dosažitelnost

Ubytovna se nachází v centru Teplic nad Metují. Hlavní silniční spojení do Teplic nad Metují vede z Trutnova přes obce Chvaleč a Adršpach nebo z opačné strany z Náchoda přes Hronov a Polici nad Metují. Parkování je možné bezplatně přímo u objektu. Vzdálenosti: Praha – Teplice nad Metují 170km, Brno – Teplice nad Metují 184 km, Starostín-Miroszów (hraniční přechod s Polskem) – Teplice nad Metují 15km, Náchod – Teplice nad Metují 27km, Trutnov – Teplice nad Metují 27km. Z veřejné dopravy je snazší využít vlakového spojení. Přes hlavní vlakové nádraží Teplice nad Metují vede důležitý spoj Meziměstí-Týniště nad Orlicí, z nádraží do skal se pak opět dostanete nejsnadněji vláčkem, a to spojem Teplice nad Metují-Trutnov. Vlaková stanice Teplice nad Metují, zastávka je od ubytovna asi 400m. Autobusové spoje jezdí do Teplic na trase Broumov - Adršpach nebo Police nad Metují - Teplice nad Metují. Nejbližší zastávka autobusu je cca 30m od ubytovny.

  Vybavení a služby

Turistická ubytovna Kamenec nabízí celoroční ubytování s kapacitou 48 lůžek ve dvou-, čtyř- a šesti- lůžkových vytápěných pokojích. Společné sociální zařízení je v každém patře. V přízemí objektu je plně vybavená kuchyňka a společenská místnost s TV a tabulí, kterou je možné využít i jako učebnu. V objektu bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. U objektu je travnatá plocha a venkovní sezení s ohništěm. Parkování je přímo u ubytovny. Před budovou je asfaltové hřiště na košíkovou a jiné míčové hry, které slouží v zimě jako kluziště. V ubytovně si můžete zapůjčit sportovní náčiní a společenské hry. Ubytovna je vhodná pro školní výlety, školy v přírodě, sportovní soustředění, lyžařské výcviky a pro méně náročnou klientelu.

  Rekreace a služby v okolí

Ubytovna se nachází cca 1200m od vstupu do Národní přírodní rezervace Teplicko-adršpašské skály a v blízkém i širším okolí Teplic nad Metují je celá řada možností pro pěší turistiku i cyklovýlety. Po dohodě je možné domluvit používání místního sportovního areálu s fotbalovým hřištěm a volejbalovými kurty. Celoročně je možné využít služby místního Sportcentra s krytou nafukovací halou, které nabízí prostory nejen pro různé druhy kolektivních sportů, ale také pro tenis, squash, fitness a stolní tenis. Sportcentrum se nachází cca 200m od ubytovny. Letní koupaliště je rovněž asi 200m od ubytovny, nejbližší zimní ski areál je cca 500m od ubytovny a nejbližší resturace, kde je možné zamluvit stravování je asi 30m od ubytovny. Do nejbližšího krytého bazénu nebo aquaparku je to zhruba 30km.

Zpět


TOPlist
  Turistická ubytovna Kamenec Teplice nad Metují
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Turistická ubytovna Kamenec
Ceník ubytování a stravování