Turistická ubytovna Kamenec - Poloha, Služby, Okolí

Turistická ubytovna Kamenec

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ubytovna se nachází v centru Teplic nad Metují. Hlavní silniční spojení do Teplic nad Metují vede z Trutnova přes obce Chvaleč a Adršpach nebo z opačné strany z Náchoda přes Hronov a Polici nad Metují. Parkování je možné bezplatně přímo u objektu. Vzdálenosti: Praha – Teplice nad Metují 170km, Brno – Teplice nad Metují 184 km, Starostín-Miroszów (hraniční přechod s Polskem) – Teplice nad Metují 15km, Náchod – Teplice nad Metují 27km, Trutnov – Teplice nad Metují 27km. Z veřejné dopravy je snazší využít vlakového spojení. Přes hlavní vlakové nádraží Teplice nad Metují vede důležitý spoj Meziměstí-Týniště nad Orlicí, z nádraží do skal se pak opět dostanete nejsnadněji vláčkem, a to spojem Teplice nad Metují-Trutnov. Vlaková stanice Teplice nad Metují, zastávka je od ubytovna asi 400m. Autobusové spoje jezdí do Teplic na trase Broumov - Adršpach nebo Police nad Metují - Teplice nad Metují. Nejbližší zastávka autobusu je cca 30m od ubytovny.
Vybavení a služby
Turistická ubytovna Kamenec nabízí celoroční ubytování s kapacitou 48 lůžek ve dvou-, čtyř- a šesti- lůžkových vytápěných pokojích. Společné sociální zařízení je v každém patře. V přízemí objektu je plně vybavená kuchyňka a společenská místnost, kterou je možné využít i jako učebnu. V objektu bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. U objektu je travnatá plocha a venkovní sezení s ohništěm. Parkování je přímo u ubytovny. Před budovou je asfaltové hřiště na košíkovou a jiné míčové hry, které slouží v zimě jako kluziště. V ubytovně si můžete zapůjčit sportovní náčiní a společenské hry. Ubytovna je vhodná pro školní výlety, školy v přírodě, sportovní soustředění, lyžařské výcviky a pro méně náročnou klientelu.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Ubytovna se nachází cca 1200m od vstupu do Národní přírodní rezervace Teplicko-adršpašské skály a v blízkém i širším okolí Teplic nad Metují je celá řada možností pro pěší turistiku i cyklovýlety. Po dohodě je možné domluvit používání místního sportovního areálu s fotbalovým hřištěm a volejbalovými kurty. Celoročně je možné využít služby místního Sportcentra s krytou nafukovací halou, které nabízí prostory nejen pro různé druhy kolektivních sportů, ale také pro tenis, squash, fitness a stolní tenis. Sportcentrum se nachází cca 200m od ubytovny. Letní koupaliště je rovněž asi 200m od ubytovny, nejbližší zimní ski areál je cca 500m od ubytovny a nejbližší resturace, kde je možné zamluvit stravování je asi 30m od ubytovny. Do nejbližšího krytého bazénu nebo aquaparku je to zhruba 30km.
TOPlist