Poloha a dosažitelnost

Rekreační objekt leží na samé hranici České republiky a Polska v lokalitě Nová Ves u obce Bartošovice v Orlických horách. Chalupa Stará škola je pohodlně celoročně dostupná. Leží přímo u hlavní komunikace. Návštěvníkům je k dispozici prostorné parkoviště přímo u objektu. Vzdálenost chalupy od českých měst: Praha – 184km (2h 20 min), Brno – 140km (2h), Ostrava – 214km (2h 30 min), Hradec Králové - 70km (1h 10 min), Pardubice – 84km (1h 20 min).

  Vybavení a služby

Rekreační chalupa Stará škola nabízí komfortní ubytování v srdci Orlických hor. V objektu se nachází šest pokojů s kapacitou 22 lůžek. V přízemí je návštěvníkům k dispozici plně vybavená, prostorná kuchyně s elektrickým vařičem, lednicí, mikrovlnou troubou a rychlovarnou konvicí. Nechybí ani rozměrný stůl pro 12 osob. Společnému posezení dodávají nádech romantiky originální kachlová kamna či dominantní krb. Obývací pokoj poskytuje relaxační zónu s televizí a DVD přehrávačem i volný prostor pro hraní nejrůznějších her či jiné aktivity. Pro milovníky saunování je připravena finská sauna. K chalupě patří i přilehlá zahrada a dětské hřiště s množstvím prolézaček, pískovištěm a houpačkou. V letních měsících je u chalupy pro návštěvníky postaven bazén s průměrem 5,5m. Ke stravování mohou návštevníci využít plnohodnotnou kuchyň v přízemí nebo kuchyňský koutek v prvním patře. V blízkém okolí se nachází dvě restaurace s celoročním provozem vzdálené 200m, respektive 900m.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Okolí chalupy je ideální pro pěší výlety i cykloturistiku. Na zajímavé cyklo trasy je možné najet přímo z chalupy. Okolní upravené silnice poskytují také ideální terén pro in-line bruslení či jízdu na kolečkových lyžích. Plavci se zase mohou vyřádit ve 20km vzdáleném sportovním aquaparku. Pro milovníky koní je u Rokytnice v Orlických horách k dispozici jízdárna.V zimním období představuje chalupa Stará škola ideální výchozí bod pro nadšené lyžaře. Pro vytrvalce jsou připraveny dlouhé kilometry upravených běžeckých tratí, na které je možné najet ihned u chalupy. Samozřejmostí je množství sjezdovek v přilehlém okolí. Nejoblíbenější a nejrozsáhlejší jsou blízká lyžařská centra v Říčkách a v Deštné. Nedaleko od rekreačního objektu je i zastávka Skibusu. Přehled Ski areálů v blízkosti chalupy: Černá voda – 2km (2 min), Jadrná – 7km (8 min), Bedřichovka – 10km (10 min), Bartošovice – 11km (11 min), Zieleniec (Polsko) – 17km (18 min), Deštná – 21km (22 min), Říčky – 23km (25 min).

Zpět


TOPlist
  Stará škola Bartošovice, Nová Ves
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Stará škola
Ceník ubytování a stravování