Poloha a dosažitelnost

Chloumek je pouhou hodinu jízdy autem z Prahy směrem na Liberec (rychlostní silnice R10). Odbočíte na město Turnov a prodete jím směrem na Lomnici n. P. Asi 4 km za Turnovem projedete vesnicí Bělá/Mírová pod Kozákovem. Pokračujte rovně po silnici asi 1 kilometr do kopce a před velkým bílým domem na pravé straně odbočte vpravo (téměř 180°), na úzkou asfaltku,která Vás přivede k našemu domu. Naše farma je na pravé straně označena cedulí - Ubytování Chlomek.

  Vybavení a služby

Apartmá má tři ložnice, celkem až pro 9 osob, velký společný obývací pokoj, kompletně vybavenou kuchyň, dvě sociální zařízení (velkou koupelnu s vanou, WC a pračkou, sprchový kout s WC). Kuchyň je vybavena sporákem se sklokeramickou deskou a troubou, velkou lednicí s malým mrazáčkem uvnitř, dřezem a veškerým nádobím. V obývacím pokoji je televize se satelitem. V létě si můžete užít i velkého balkonu,ale hlavně rozlehlé zahrady, kde naleznete i letní posezení a ohniště. Kdykoliv si můžete zajít nasbírat dříví do našeho lesa a udělat táborák. U nás naleznete soukromí, ale naše rodina vám kdykoliv ráda pomůže nebo poradí. Malé děti mohou na naší farmě poznávat domácí zvířata - kozy, ovečky, králíky nebo slepice. Můžete si zkusit podojit kozu, sušit seno a další věci z běžného života na farmě. Nabídneme Vám čerstvé mléko, tvaroh, vejce, brambory nebo ovoce z našeho sadu kdykoliv budete chtít. V zimě je otevřena nová sjezdovka Vlek Struhy cca 10 min. pěšky od domu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Krajina kolem města Turnov je pro svou krásu nazývána Český Ráj. Doporučujeme navštívit nádherná skalní města okolo Hrubé Skály a Jičína. Své štěstí můžete zkusit při hledání ve starém nalezišti drahokamů na Kozákově. Za návštěvu stojí i krápníkové jeskyně Bozkov s největším podzemním jezerem v České republice. V krajině kolem nás je mnoho krásných hradů a zámků. Dominantou oblasti je zřícenina hradu Trosky, ale za návštěvu stojí rozhodně i hrad Kost, zámek Sychrov a nebo Hrubý Rohozec. Zajímavé jsou i vyhlídkové lety z nedalekého letiště v Hodkovicích n. M. Děti určitě zaujme výlet do ZOO a safari ve Dvoře Králové, nejvyšších českých hor Krkonoš a nebo do nově rekonstruované botanické a zoologické zahrady v Liberci. Za nepříznivého počasí můžete navštívit akvapark Babylon v Liberci. V zimě, jsou na dosah lyžařské areály Jizerských hor a Krkonoš.

Zpět


TOPlist
  Rodinná farma Chloumek
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Rodinná farma Chloumek
Ceník ubytování a stravování