Poloha a dosažitelnost

Středisko se nachází v krásném horském prostředí pod Malým Smrkem asi 2km od obce Ostravice, kde jsou obchody, restaurace, pošta, telefon a je odtud dobré vlakové spojení. Ve směru od Frýdku - Místku odbočit vpravo 150m za nádražím Ostravice (konečná). Dále po asfaltové cestě (červená značka směr Smrk) 2,5km podle šipek "RS Skalka". Asfaltová silnice až na místo. Vlakové nádraží a autobusová zastávka jsou vzdáleny 2,5km. V zimě jsou nutné sněhové řetězy. Autobusům se doporučuje vůbec nevyjíždět.

  Vybavení a služby

Pokoje se nacházejí v hlavní budově. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha, umyvadlo). Ubytování je turistické a je určeno nenáročným klientům. Platí zákaz kouření. Apartmá se nachází v bočním vchodu hlavní budovy. Skládá se ze tří pokojů s předsíní a společné místnosti se sociálním zařízením (WC, sprcha, umyvadlo). Ubytování je turistické a je určeno nenáročným klientům. Ve vybavení není žádná elektronika a není zde možnost vaření. Platí zákaz kouření. Chaty se nacházejí ve svahu pod hlavní budovou v oploceném areálu RS Skalka. Jedna z chat je rozdělena do dvou pokojů, z nichž jeden slouží zároveň jako kuchyň. Zbývající chaty jsou jednopokojové s kuchyňským koutem. K vybavení dále patří TV a radio. Chaty jsou stejné velikosti a jsou celoročně v provozu. Vytápění je elektrické (20 hod. denně), sociální zařízení se nachází v suterénu. Přístup k sociálnímu zařízení je po strmém schodišti. Ve dvoupokojové chatě je suterén zpřístupněn velmi strmým schodištěm. Platí zákaz kouření. Stanování je povoleno na louce před areálem střediska vpravo a vlevo od příjezdové cesty. Neposkytujeme kempingové zázemí. Lze využít pouze sociální zařízení restaurace a venkovní sprchu se studenou vodou. Nabízíme (nepovinné) stravování ve stylu domácí kuchyně. Na přání připravíme jídla pro vegetariány, vegany a po dohodě jídla vyhovující různým dietám. Restaurace s hernou má kapacitu 52 osob. Venkovní terasa je pro cca 30 osob. Mimo sezónu je omezen provoz kuchyně. V době stravování rekreantů se může prodloužit čekací doba. PENTAGON - občerstvení u jezera je stánek s nápoji, nanuky a cukrovinkami s letním provozem v závislosti na počasí. Speciality na ohni můžete ochutnat z našeho grilu, sami si je připravit na ohništi nebo si vypůjčit malý gril. Gril se nachází vedle pentagonu u jezera a je v provozu podle počasí v letních měsících. Ohniště je umístěno na louce u vjezdu do areálu. V areálu platí zákaz rozdělávání ohně na zemi (pouze malý gril).

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Oblast nabízí turistiku, houbaření, rybaření, paraglidingové svahy, terény pro horskou cyklistiku, vyhlídkové lety nebo skansen v Rožnově. Letní koupaliště u horského hotelu Válcoven plechu je vzdáleno asi 1km. Další informace rádi poskytneme na místě. V blízkosti se nachází 2 lyžařské vleky s 400m dlouhou středně obtížnou sjezdovkou. Běžecké tratě začínají u střediska. Organizujeme kurzy lyžování a pro náročnější lyžaře autobusovou dopravu na delší a obtížnější sjezdovky v okolí se slevami na permanentky. Další informace rádi poskytneme na místě. Motoristé, nezapomeňte na zimní obutí a řetězy! Převýšení mezi Ostravicí a Skalkou je 200m!

Zpět


TOPlist
  Rekreační středisko Skalka Ostravice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Rekreační středisko Skalka
Ceník ubytování a stravování