Poloha a dosažitelnost

Malý rodinný penzion na samotě uprostřed lesů s vlastním pozemkem pro parkování 2,5km od Kašperských Hor směrem na Zadov a Churáňov. Autobusové spojení - zastávka Domky přímo před objektem (na znamení), zastávka Kašperské Hory (3,5km). Vlakové spojení do Sušice (16km), po telefonické dohodě možný odvoz ze zastávky ČSD Sušice anebo od Bus Kašperské Hory. Soukromé parkoviště (bez poplatku).

  Vybavení a služby

Penzion je opět po rekonstrukci pokojů, toalet, sprch a byl osazen nový vyhřívaný bazén.Penzion nabízí 2x apartmán s oddělenou ložnicí a toaletou. 1x dvoulůžkový pokoj s přistýlkou,1x3lůžko s přistýlkou, 2x2lůžkový pokoj s toaletou.2 pokoje jsou bez toalety, vybaveny umyvadlem s teplou vodou. Tyto pokoje mohou mít na patře samostatné WC, kterých je v penzionu mimo pokoje dalších 6. Sprchy jsou nové a oddělené.Restaurace s barem,společenská místnost a nekuřácká jídelna.Z těchto prostorů je vchod na letní zastřešenou terasu s výhledem do údolí štoly Naděje (dříve se zde těžilo zlato). V přízemí je kuřácká vinárna s krbem a pohodlným posezením. Hosté mohou využít posezení v zahradním altánu, která se nachází na zahrádce, kde je pro ně k dispozici i ohniště. Hosté si s sebou mohou vzít domácí psa do střední velikosti(po domluvě), kromě koček (z důvodů možných alergií). U penzionu je volejbalové hřiště,vyhřívaný bazén 10x5m,ruské kuželky, dráha pro petanque. V penzionu je hostům k dispozici úschovna lyží a kol. Pohyb v penzionu pouze v domácí obuvi. Hudební nástroje s sebou. Navštivte virtuální prohlídku www.3dubytovani.cz

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Asi 60 m od penzionu se nachází strojově udržovaná běžecká stopa, trasa z Churáňova, přes Javorník po hřebenech do Kašperských Hor. Bruslení je možné v zimním stadionu v Sušici (16km) nebo ve Vimperku (16km). Lyžařský areál s několika sjezdovými trasami je situován v Churáňově (10km, půjčovna zimního sportovního vybavení, servis).Otevřen nový SKI areál v Kašperských Horách (3 km) Penzion se nachází v oblasti plné značených cyklistických a turistických tras, různých náročností. Hosté mohou využít mezinárodní cyklistické trasy, která začíná Domažlicemi a pokračuje až do Německa. Okolní příroda je houbařským rájem, možnost sušení i další zpracování hub. Na řece Otavě je pstruhová voda, ideální pro rybáře. Povolenky lze koupit v Sušici (16 km). Nedaleko penzionu je chovná obora amerických bizonů (3km po lesní pěšině nebo 6km autem) u osady Červená. Hrad Kašperk je vzdálen 3km od penzionu.Rozhledna Javorník, odkud je krásný výhled na hřebeny Churáňova,hrad Rabí,zámek Velhartice,v Kašperských Horách muzeum Šumavy a Šumavská Infoexpozice. Řeka Vydra, která je raritou svými až 30 tunovými monobloky kamenů, a okolní naučná stezka, je ideální pro procházku.Dále slatě na Kvildě a Keltské hradiště.V zimě zajistíme půjčení lyží. V létě horská kola a brusle.

Zpět


TOPlist
  Penzion U Šnečků Kašperské Hory
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion U Šnečků
Ceník ubytování a stravování