Poloha a dosažitelnost

Penzion a restaurace Na Křižovatce se nachází v obci Polevsko, zasazené v kopcovitém terénu, uprostřed luk a lesů na úpatí Lužických hor v těsném sousedství Nového Boru.

  Vybavení a služby

Nabízíme ubytování v 9 pokojích s vlastním sociálním zařízením. Celková kapacita penzionu je 54 lůžek. Součástí penzionu je nádherný taneční sál z roku 1931 s divadelním pódiem a restaurace v provensálském stylu. V areálu penzionu budete mít k dispozici tenisové kurty, venkovní gril, dětské hřiště s prolézačkami, altán a trampolínu. Sportovní skupiny mohou využívat fotbalové a multifunkční hřiště v obci Polevsko. Parkování zdarma před penzionem.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

Obec Polevsko se nachází v jedné z oblastí s vůbec nejčistším ovzduším v severních Čechách. Turistické trasy vás dovedou do Kytlic, Nového Boru, Sloupu v Čechách či na Panskou skálu. Obec Polevsko s bohatou sklářskou tradicí leží v údolí mezi Polevským a Medvědím vrchem. Krajině dominuje nedaleký kopec Klíč. Přímo v obci můžete obdivovat kostel Nejsvětější trojice umístěný na návrší či soubor patrových roubených domů. V zimě na vás čeká lyžařský areál Polevsko ležící 550m n.m. mezi Medvědím a Polevským vrchem s 400m dlouhým vlekem, který vás dopraví na 450m dlouhou turistickou sjezdovkou a nebo 400m dlouhou závodní trasou. Běžkaře jistě potěší upravovaná síť běžeckých tratí. V těsné blízkosti penzionu je východisko dvou naučných stezek "Za polevskými obry" a "Za památkami Polevska".

Zpět


TOPlist
  Penzion a restaurace Na Křižovatce
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion a restaurace Na Křižovatce
Ceník ubytování a stravování