Poloha a dosažitelnost

Penzion HRANIČÁŘ se nachází v severní části Krušných hor v klidné obci Háj u Loučné pod Klínovcem nejvyšší hory Krušných hor (1244 m.n.m). Zde je známý velký skiareál Klínovec se spoustou sjezdovek, běžkařských tras, turistické a cyklistické stezky aj. Zhruba 4km od Háje leží město Loučná kde je pěší přechod do Německa do světoznámého zimního střediska Oberwiesental se skokanskými můstky, letní bobovou dráhou pro děti i dospělé nad kterým se týčí Malý a Velký Fichtelberg se sjezdovkami. Ideální poloha našeho penzionu v klidné části vesničky zajišťuje maximální klid a pohodu, kterou určitě oceníte. Během zimních měsíců doporučujeme použití sněhových řetězů

  Vybavení a služby

Penzion s kapacitu 40 osob nabízí příjemné ubytování ve 2 až 7 lůžkových standardně zařízených prostorných pokojích. V některých pokojích je k dispozici umyvadlo. Sociální zařízení je společné rozdělené na dámské a pánské. Jsou celodenně udržovány v čistotě. Ubytovaným je k dispozici nekuřácký velký společenský sál s pingpongovým stolem a posezením, kde je možno trávit volný čas atd. Stravování je možné formou předem objednané snídaně (bufet), polopenze či plné penze (oběd a večeře formou dvouchodového jednotného menu). Otvírací doba hospůdky 16.00 - 22.00h. Nabízíme zde točené pivo Pilsner Urquell, víno, kávu, nealko, alko a něco na zub k pivu. Parkování je možné přímo u penzionu zdarma. K dispozici úschovna lyží i kol. Wi-Fi pro hosty penzionu zdarma.Penzion je možno díky své dispozici a vybavením využít pro: školy v přírodě, lyžařské výcviky, dětské tábory,sportovní soustředění, firemní školení, firemní akce, svatby, oslavy narozenin a jiné akce. Pro školy je zajištěná celodenní strava včetně pitného režimu.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný  Rekreace a služby v okolí

V okolí 30 km od penzionu najdete: Lyžařské střediska Ski-areál Klínovec, Boží Dar-Neklid 4km, (SRN)Fichtelberg 4km. Skiareál Klínovec má mnoho sjezdovek s různou obtížností, je 100% zasněžován a denně udržován. Večerní lyžování. Půjčovna a servis lyžařského vybavení, snowboardů, lyžařská škola pro malé i velké. Upravených mnoho km běžkařských tras. Na sjezdovky vás od penzionu odveze ZDARMA Skibus. Pro letní čas je v okolí velké množství cyklotras s nejrůznější náročností, pěší turistika, možnost sportovního vyžití, půjčovna kol, koloběžek a jiného náčiní, sběr lesních plodů aj. Celoroční provoz sedačkové lanovky. Poznávací výlety v okolí Blatenský příkop, Božídarské rašeliniště, Starý hraniční kámen, Kamencové jezero, Podkrušnohorský zoopark aj. Výlety do aquaparku Chomutov, Klášterec nad Ohří – (tobogány, skluzavky, vodní atrakce), výlety do Karlových Varů, Jáchymova, výlety do SRN do známého městečka Oberwiezental, Anaberg aj.

Zpět


TOPlist
  Penzion Hraničář Loučná pod Klínovcem, Háj
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion Hraničář
Ceník ubytování a stravování