Poloha a dosažitelnost

Krásná samota uprostřed šumavských lesů s nádhernou vyhlídkou na vrcholové partie Šumavy. 500 m středověký hrad Kašperk. 5 km město Kašperské Hory ( autobusové spojení). 1,2 km restaurace Rychta na Račánku. 12 km město Sušice (autobusové i vlakové spojení).Lyžařský areál v Kašperských Horách 5 km. V zimě je příjezdová komunikace udržovaná pluhováním.

  Vybavení a služby

Pokoje nadstandardně vybavené.Možnost vlastního vaření v kompletně vybavené kuchyni, popř. kuchyňském koutu. Vlastní sociální zařízení ( vana nebo sprchový kout). K dispozici dětská postýlka.Na pokoji TV,SAT, rádio.Úschovna kol a lyží. Dětský koutek. Příjemné posezení na kryté i nekryté terase i v okolí chalupy. Možnost grilování a opékání na otevřeném ohni.Parkování přímo u chalupy ve dvoře.Zapůjčení map, průvodců a dalších materiálů. Informace o regionu, příprava a typy na výlety, koupání, lyžařské vyžití, vyjížďky na koních. V domě nekouříme.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

Samota uprostřed šumavských lesů. Vhodné pro Vaši relaxaci i aktivní odpočinek, pro rodinnou rekreaci. Hrad Kašperk 500 m (www.kasperk.cz). V blízkosti hrad Rabí a Velhartice.V Kašperských Horách Muzeum Šumavy, Muzeum hraček a historických motocyklů. V okolí turistické, cyklistické a běžecké trasy.Lyžařský areál 5 km v Kašperských Horách (www.skikasperky.cz). Dále skiareál Zadov, Špičák a Velký Javor. Snadná dosažitelnost do centrální Šumavy a návštěva Národního parku Šumava( www.npsumava.cz). V okolí chalupy výborné podmínky pro houbaření. K vodním sportům láká řeka Otava .Dále koupaliště Sušice, Anín. V blízkém okolí lze probádat keltské hradiště Sedlo ( 3 km) s nově otevřenou rozhlednou, a dále Obří hrad u Popelné.

Zpět


TOPlist
  Penzion na Habeši Kašperské Hory
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion na Habeši
Ceník ubytování a stravování