Poloha a dosažitelnost

Krásná samota uprostřed šumavských lesů s nádhernou vyhlídkou na vrcholové partie Šumavy. 700 m středověký hrad Kašperk. 4 km město Kašperské Hory ( autobusové spojení). 1,2 km restaurace Rychta na Račánku. 11 km město Sušice (autobusové i vlakové spojení).Lyžařský areál, multifunkční sportovní hala a Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách 4 km. V zimě je příjezdová komunikace udržovaná pluhováním.

  Vybavení a služby

Apartmány nadstandardně vybavené.Možnost vlastního vaření v kompletně vybavené kuchyni, popř. kuchyňském koutu. Vlastní sociální zařízení ( vana nebo sprchový kout). K dispozici dětská postýlka.Na pokoji SAT -wifi.Úschovna kol a lyží. Dětský koutek. Příjemné posezení na kryté i nekryté terase i v okolí chalupy. Možnost grilování a opékání na otevřeném ohni.Parkování přímo u chalupy ve dvoře zdarma. Pro naše hosty neplatí zákazy vjezdu na příjezdové komunikaci. Zapůjčení map, průvodců a dalších materiálů. Informace o regionu, příprava a typy na výlety, koupání, lyžařské vyžití, vyjížďky na koních. V domě nekouříme.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Samota uprostřed šumavských lesů. Rodinný penzion s dlouholetou tradicí vhodný pro Vaši relaxaci i aktivní odpočinek, pro rodinnou rekreaci i romantické pobyty. Hrad Kašperk 700 m (www.kasperk.cz). V blízkosti hrad Rabí a Velhartice.V Kašperských Horách Muzeum Šumavy, Muzeum hraček a historických motocyklů, multifunkční sportovní hala a Šumavské bylinné lázně. V okolí turistické, cyklistické a běžecké trasy.Lyžařský areál 4 km v Kašperských Horách (www.skikasperky.cz). Dále skiareál Zadov, Špičák a Velký Javor. Snadná dosažitelnost do centrální Šumavy a návštěva Národního parku Šumava( www.npsumava.cz). V okolí chalupy výborné podmínky pro houbaření. K vodním sportům láká řeka Otava .Dále koupaliště Sušice, Anín. V blízkém okolí lze probádat keltské hradiště Sedlo ( 3 km) s nově otevřenou rozhlednou, a dále Obří hrad u Popelné. U chalupy nejvyšší totem na Šumavě, vytesaný na stojato do borovice ulomené po orkánu Kyrill.

Zpět


TOPlist
  Penzion na Habeši Kašperské Hory
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion na Habeši
Ceník ubytování a stravování