Penzion na Habeši

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Krásná samota uprostřed šumavských lesů s nádhernou vyhlídkou na vrcholové partie Šumavy. 700 m středověký hrad Kašperk. 4 km město Kašperské Hory ( autobusové spojení). 1,2 km restaurace Rychta na Račánku. 11 km město Sušice (autobusové i vlakové spojení).Lyžařský areál, multifunkční sportovní hala a Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách 4 km. V zimě je příjezdová komunikace udržovaná pluhováním.
Vybavení a služby
Apartmány nadstandardně vybavené.Možnost vlastního vaření v kompletně vybavené kuchyni, popř. kuchyňském koutu. Vlastní sociální zařízení ( vana nebo sprchový kout). K dispozici dětská postýlka.Na pokoji SAT -wifi.Úschovna kol a lyží. Dětský koutek. Příjemné posezení na kryté i nekryté terase i v okolí chalupy. Možnost grilování a opékání na otevřeném ohni.Parkování přímo u chalupy ve dvoře zdarma. Pro naše hosty neplatí zákazy vjezdu na příjezdové komunikaci. Zapůjčení map, průvodců a dalších materiálů. Informace o regionu, příprava a typy na výlety, koupání, lyžařské vyžití, vyjížďky na koních. V domě nekouříme.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Samota uprostřed šumavských lesů. Rodinný penzion s dlouholetou tradicí vhodný pro Vaši relaxaci i aktivní odpočinek, pro rodinnou rekreaci i romantické pobyty. Hrad Kašperk 700 m (www.kasperk.cz). V blízkosti hrad Rabí a Velhartice.V Kašperských Horách Muzeum Šumavy, Muzeum hraček a historických motocyklů, multifunkční sportovní hala a Šumavské bylinné lázně. V okolí turistické, cyklistické a běžecké trasy.Lyžařský areál 4 km v Kašperských Horách (www.skikasperky.cz). Dále skiareál Zadov, Špičák a Velký Javor. Snadná dosažitelnost do centrální Šumavy a návštěva Národního parku Šumava( www.npsumava.cz). V okolí chalupy výborné podmínky pro houbaření. K vodním sportům láká řeka Otava .Dále koupaliště Sušice, Anín. V blízkém okolí lze probádat keltské hradiště Sedlo ( 3 km) s nově otevřenou rozhlednou, a dále Obří hrad u Popelné. U chalupy nejvyšší totem na Šumavě, vytesaný na stojato do borovice ulomené po orkánu Kyrill.
TOPlist